Поділитись:

В ОДА придумали, де взяти гроші на зарплати медиків і освітян

Середа, 24 жовтня 2018, 15:05

Останні кілька місяців пріоритетом державної виконавчої влади в області була робота з попередження виникнення заборгованості оплати праці в медичній та освітній галузях.

Через недостатній фінансовий норматив, застосований при розрахунку обсягу медичної субвенції, а також неврахування у формулі освітньої субвенції поділу на класи, індивідуальної форми навчання та зростання кількості учнів незабезпеченість коштами на зарплатню педагогічним та медичним працівникам на початок року становила, відповідно, 92,7 і 55,2 млн. гривень, – повідомляє віддділ інформаційної політики ОДА.

Окрім упорядкування шкільної мережі і оптимізації лікарняного ліжкового фонду, для вирішення проблеми були також спрямовані власні ресурси місцевих бюджетів, переглянуто та перерозподілено між бюджетами територій цільові субвенції. Як результат: станом на сьогодні додаткова потреба на заробітну плату педагогічних працівників становить 53,5 млн грн, медичних – 44,2 млн. гривень.

Крім того, бракує 6 млн грн для забезпечення інсуліном хворих на цукровий і нецукровий діабет та 10,9 млн гривень – на проведення гемодіалізу волинянам з нирковою недостатністю. Є суттєва потреба у коштах для розрахунків за надані пільги і субсидії населенню.

"Була створенна моніторингова група, яка ретельно проаналізувала використання бюджетних асигнувань по усіх напрямках", – зауважує голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко.

Результат: на кінець року в області прогнозується економія обсягом понад 208 мільйонів гривень. Це бюджетні залишки, які, за багаторічною традицією, невикористаними поверталися в державну скарбницю. Волинь пропонує відмовитися від такої практики і перерозподілити ці лишки на актуальні потреби краю. Є позиція Президента України щодо фінансової незалежності територіальних громад. Тому пропозиції цілком співзвучні із президентською концепцією децентралізації. Саме з цією мотивацією Волинь звернулася в Кабінет Міністрів України, аби вони погодили перерозподіл цих коштів.

Зі слів Олександра Савченка, ініціатива дозволить уповні забезпечити фінансами зарплатню працівникам освітньої і медичної галузей, лікування хворих на діабет та ниркову недостатність, а також додатково спрямувати 93,6 млн грн для розрахунків за надані населенню пільги та субсидії.

"Головам міст та ОТГ я демонструю приклад ефективного бюджетування. Децентралізація – це те, до чого ми усі прагнули. Але збільшення повноважень означає і збільшення відповідальності. Від голів я вимагаю не лише господарського, а й державницького підходу до розподілу своїх бюджетних асигнувань. Він полягає не в очікуванні додаткових грошей "з верху", а в пошуку альтернативи і найефективніших рішень для задоволення потреб громад. Це, окрім іншого, буде визнанням того, що всі ми як суспільство відповідальні одне за одного", – резюмував голова облдержадміністрації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГРОШЕЙ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЗАРПЛАТ ОСВІТЯНАМ НЕМА, – МІНФІН

Надрукувати
мітки:
коментарів
06 липня 2020
05 липня 2020
04 липня 2020
03 липня 2020
12:57