Поділитись:

Вступ на медичні спеціальності-2019: що зміниться

Вівторок, 23 жовтня 2018, 16:00

Нові умови вступу на медичні спеціальності дозволять відбирати в університет кращих абітурієнтів не лише на спеціальності "Стоматологія", "Медицина" та "Педіатрія", а й на фармацію.

Про це йдеться на сайті МОЗ України.

З 2019 роки змінюються умови вступу абітурієнтів на медичні спеціальності. Основні з них, зокрема, це:

  • новий перелік конкурсних предметів;
  • 150 балів ЗНО;
  • 130 балів для здобуття ступеня магістра з фармації.

Новий перелік конкурсних предметів

Окрім української мови, для спеціальностей "Охорони здоров'я" профільними предметами є біологія або хімія (другий конкурсний предмет), фізика або математика (третій конкурсний предмет)

"Введення фізики або математики як третього профільного предмета є одним з кроків на шляху до інтеграції української медицини в міжнародну практику. Сучасна доказова медицина – точна природничо-наукова дисципліна, і лікарю необхідно мати знання з фізики, хімії, біології та математики. Окрім того, фізика та математика визначають логічне мислення та вміння аналізувати. У більшості європейських країн складання іспиту з цих предметів для вступу до медичного університету є поширеною практикою", – говорить заступник міністра Олександр Лінчевський.

150 балів ЗНО

Щоби вступити на спеціальності "Стоматологія", "Медицина" та "Педіатрія", абітурієнти мають набрати 150 балів ЗНО з профільних предметів.

130 балів для здобуття ступеня магістра з фармації

Для спеціальності "Фармація, промислова фармація" конкурсний бал з профільних предметів має становити понад 130 балів.

"Нові умови дозволять відбирати в університет кращих абітурієнтів не лише на спеціальності "Стоматологія", "Медицина" та "Педіатрія", а й на фармацію. Це важливо, адже рішення фармацевта та провізора також безпосередньо впливають на здоров'я пацієнта", – коментує Олександр Лінчевський.

Нові умови прийому прийняті в рамках стратегії розвитку медичної освіти МОЗ України. Такі зміни спрямовані на поліпшення якості освіти лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВСТУП-2019: ЗАТВЕРДИЛИ УМОВИ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 травня 2020
27 травня 2020
16:59
14:15
08:10
26 травня 2020