Поділитись:

У Луцьку – екокатастрофа: неприємний запах та шкідливі речовини в повітрі через завод (відео)

П'ятниця, 28 вересня 2018, 12:53

В Луцьку зафіксували перевищення шкідливих речовин в повітрі у 23 рази. Усе через роботу місцевого заводу "Технологія базальту". Екологи намагаються воювати із підприємством, втім, вирішення конфлікту знайти не можуть.

Завод тим часом продовжує роботу, попри відсутність необхідних документів, - пише "Канал 24".

Держпродспоживслужба вкотре перевіряє рівень шкідливих речовин у повітрі. Остаточні результати отримають за кілька днів. Попередні заміри ж весь час показували перевищення небезпечних речовин у 20 разів.

Втім, містяни про отруйне повітря знають і без досліджень. У них часто паморочиться в голові, а неприємний запах переслідує їх місяцями.

"Виходиш на балкон чи вішаєш білизну – відчуваєш неприємний запах, відкриваєш вікна – теж саме. Я спочатку думала, що хтось ріже арматуру, бо такий специфічний запах був", – сказала місцева жителька Наталія Остапчук.

Цей житловий комплекс здали в експлуатацію два роки тому. Тепер власники квартир шкодують, що наважились на купівлю житла у цьому районі міста. Кажуть – не підозрювали, що сусідство з заводом, котре робить утеплювальні матеріали, настільки небезпечне.

За всіма нормами, навколо заводу повинна бути санітарно-захисна зона. Іншими словами, пустир. Втім, 16 років тому, ще коли завод був в проекті, місцеві чиновники віддали цю ділянку під житлову забудову. І санстанція це погодила.

"Голова сільради, тоді ще Підгайцівської, виділив землю незаконно в санітарній зоні під будівництво житлових будинків. І люди купили ці будинки, поселилися, тоді був скандал. Покарали за незаконне виділення землі і голову сільської ради, його тоді засудили", – відповів начальник екоінспекції у Волинській області Олександр Ткачук.

Жителі будинків, які розташовані менше ніж за 250 метрів від заводу, стали заручниками ситуації.

Останній дозвіл на викиди шкідливих речовин у підприємства закінчився в березні. Продовжувати його мають лише з погодження з Держпродспоживслужбою. Та категорично проти. Тоді завод змусив через суд переглянути документ. У Держпродспоживслужбі пояснюють: документ переглянули. Проте підстав для надання дозволу, як і раніше – немає. Бо викиди загрожують здоров'ю людей.

А отже, підприємство працює порушуючи закон. І за це йому загрожує штраф. Виробники вважають себе заручниками давньої плутанини і шукають вихід. Тим часом, місцеві мешканці розплачуються своїм здоров'ям.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: РЕЙТИНГ МІСТ: ЛУЦЬК ВИЗНАЛИ НАЙБІЛЬШ ЕКОЛОГІЧНО ЧИСТИМ МІСТОМ УКРАЇНИ

Надрукувати
мітки:
коментарів
01 квітня 2020
23 січня 2020
16 грудня 2019
22 листопада 2019
17 листопада 2019
03 листопада 2019
10 липня 2019
04 червня 2019
24 травня 2019
08 січня 2019
03 жовтня 2018
30 серпня 2018
14 червня 2018
13 червня 2018
29 березня 2018