Поділитись:

Чому Варшаві вигідно видавати українцям Карти поляка

Вівторок, 25 вересня 2018, 18:50

За останні 10 років Карту поляка отримали 100 тисяч українців. І щороку дедалі більше наших співгромадян шукає в себе польське коріння, аби залишитися працювати в сусідній країні. Що дає нашим громадянам Карта поляка та чому Варшава зацікавлена видавати такі документи українцям – з'ясовували кореспонденти 24 телеканалу.

За даними Міністерства закордонних справ Польщі, у 2017 році до них приїхало 2 мільйони українців. До кінця 2018 року прогнозується збільшення до трьох мільйонів. За їхньою ж статистикою у 2017 році для українців було видано Карт поляка аж 13 тисяч.

А за останні десять років кількість отримувачів карти поляка перевищила 100 тисяч. Офіційні дані МЗС Польщі такі: кількість заявок на отримання Карти поляка, прийнятих польськими консульствами в Україні з 2008 року до 2017 року включно, становить 101 937. Кількість відмов за ці роки становить 1248.

І лише за 6 місяців 2018 року польські консульські установи вже прийняли понад 7 тисяч заяв від українських громадян на отримання Карти поляка. А це майже на одну тисячу більше, ніж за аналогічний період торік. До слова, більше Карт поляка видали лише білорусам – майже 120 тисяч за ті ж 10 років. Щоб отримати документ, необхідно знати польську мову, пройти співбесіду з консулом, під час якої потрібно довести своє польське походження.

Крім цього, слід подати документи – докази польського коріння.

"Люди, які мають Карту поляка, можуть по Національній візі приїзджати до Польщі. Вона видається на рік. У Польщі перед такою людиною відкривається дуже багато можливостей. Карта поляка дає знижки на потяги по всій Польщі на 35 %, безкоштовні входи до державних музеїв", – зазначив мешканець Варшави Роман Корбут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КОНСУЛЬСТВО ПОЛЬЩІ У ЛУЦЬКУ ПО-НОВОМУ ВИДАВАТИМЕ КАРТИ ПОЛЯКА

Економіст Олег Пендзин наголошує: державна політика Польщі та Угорщини спрямована на те, щоб максимально спростити працевлаштування, зокрема для укранїців.

"По суті, це – вид на проживання, який дає можливість працевлаштування і який полегшує інтеграцію українсього заробітчанина в польське суспільство. Поляки достатньо серйозно прикриваються по європейській політиці міграційній тим, що вони приймають українців як мігрантів", – наголосив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Експерт зазначає: за останні роки пожвавилася міграція кваліфікованої робочої сили. Україна стала відкритішою з отриманням безвізу, але рівень добробуту більшості громадян – не змінився. За минулий рік 9 мільярдів доларів перевели заробітчани в Україну, але на території тих країн валового внутрішнього продукту, тому поляки на сьогоднішній момент мають 5 % росту ВВП. Поляки зацікавлені в тому, щоб залучити ще як мінімум півтора мільйона українців до праці.

Рецепт стримування відтоку робочих рук і мізків – досить таки відомий, і його чудово розуміють більшість можновладців – це створення робочих місць із достойними зарплатами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯКУ СТРАХІВКУ ТРЕБА МАТИ УКРАЇНЦЯМ, ЯКІ ЇДУТЬ ДО ПОЛЬЩІ

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 квітня 2020
02 квітня 2020
01 квітня 2020
08:38
31 березня 2020