Поділитись:

Кабмін визначив 11 документів, які підтверджують місце проживання першачків

Четвер, 20 вересня 2018, 12:30

Уряд визначив перелік документів, якими можна буде підтвердити фактичне місце проживання дитини для включення її до реєстру дітей шкільного віку на певній території.

Відповідні зміни до постанови КМУ "Про затвердження Порядку ведення обліку дітей шкільного віку та учнів" були прийняті 19 вересня 2018 року, – повідомляється на сайті Міносвіти.

Зі слів Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, ухвалені зміни є дуже важливими, адже на наступний рік планується пов'язати механізм першочергового зарахування до першого класу за місцем проживання з обліком дітей, який ведуть на місцях.

"Тобто, якщо в реєстрі буде визначено, що дитина живе на певній території, то вона матиме право в першу чергу бути зарахованою до тієї школи, що закріплена за цією територією. Передбачається, що в кількох великих містах цей реєстр буде електронним і буде пропілотований механізм електронного розподілу місць в школах", – пояснила вона.

Загалом Уряд визначив 11 видів документів, які можуть підтверджувати місце проживання для включення в реєстр. Це, наприклад, паспорт одного з батьків, довідка про реєстрацію місця проживання, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, документ, що засвідчує право власності чи користування житлом, акт обстеження умов проживання або будь-який інший офіційний документ, що підтверджує місце проживання.

Міністр також зазначила, що раніше порядок обліку стосувався лише дітей шкільного віку, а до обліку дошкільнят не було єдиних вимог. Тепер постанова КМУ урегульовує і питання обліку дітей дошкільного віку. Це дозволить, зокрема, краще прогнозувати та вчасно створювати потрібну кількість місць в дитячих садочках та школах.

"Узагальнюючи та аналізуючи цю інформацію, на місцях краще розумітимуть перспективу на найближчі кілька років: скільки і коли місць їм треба буде додати в уже діючих закладах, чи, можливо, є потреба у відкритті нових тощо", – зауважила Лілія Гриневич.

Водночас вона нагадала, що залучення працівників закладів освіти до організації та ведення обліку дітей дошкільного та шкільного віку забороняється. Зняття з вчителів обов'язку щодо всеобучу було закладено ще під час прийняття відповідної постанови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА: ЩО ТРЕБА ЗНАТИ БАТЬКАМ ПЕРШОКЛАСНИКІВ

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 січня 2021
19:30
12 січня 2021
11 січня 2021
09 січня 2021
05 січня 2021
03 січня 2021
31 грудня 2020
30 грудня 2020
26 грудня 2020
18 грудня 2020
16 грудня 2020