Поділитись:

Супрун розповіла про підступність зайвої ваги

Понеділок, 06 серпня 2018, 19:33

Хоч кожен має право почуватись комфортно у своєму власному тілі, проте так само важливо бути здоровим.

Люди із зайвою вагою мають вищі ризики захворіти на дуже небезпечні хвороби. Особливо на серцево-судинні захворювання. Про це у Facebook повідомивла в.о. Міністра охорони здоров′я Уляна Супрун.

Цей висновок науковці підтвердили після аналізу даних близько 300 тисяч людей без серцевих захворювань упродовж 4-х років. Вимірюючи індекс маси тіла, дослідники виявили співвідношення між збільшенням ваги та появою хвороб серця. До того ж чим більше люди мали зайвої ваги, тим вищі шанси захворіти.

У комбінації із серцево-судинними захворюваннями зайва вага впливає також на тривалість життя. Наприклад, в цьому дослідженні було виявлено, що тривалість життя чоловіків середнього віку, які мали надмірну вагу, була на 6 років менша у порівнянні з тими, хто постійно підтримував нормальну для себе вагу.

Існують й інші проблеми зі здоров'ям, пов'язані із зайвою вагою. Наприклад, людина може стати більш сприйнятливою до апное (задишки) уві сні, отримати біль у суглобах та артрит, захворіти на діабет.

Крім того, жирова тканина дуже підступна. Вона може оточувати життєво важливі органи, як-от підшлункова залоза, печінка та кишківник, і заважати їхній нормальній роботі. Цей тип жиру вважається найбільш небезпечним і зветься абдомінальним. Він накопичується на рівні талії, в черевній порожнині. Що більша частка такого жиру в організмі, то вищі ризики появи серцево-судинних захворювань. Адже жирова тканина негативно впливає на артеріальний тиск, рівень цукру в крові та рівень холестерину.

Всі ми індивідуальні та кожен має свою оптимальну для здоров'я цифру на вагах. Здорова вага – це збереження нормального індексу маси тіла у співвідношення ваги та росту. Є спеціальні онлайн-калькулятори, які рахують індекс маси тіла. Окрім цього, важливо вимірювати талію і об'єм стегон – талія повинна бути значно меншою.

Здорове харчування, фізична активність і поведінка – найбільш ефективні інструменти для підтримання здорової ваги. Хоча ви це й чудово знаєте, але нагадаю прості поради, які допоможуть тримати вагу в нормі, чудово почуватися і жити довше:

Будьте активні

Спорт – пігулка від багатьох хвороб і профілактика надмірної ваги. Проте навіть якщо ви маєте зайві кіло, але при цьому постійно активні фізично, ризики появи серйозних хвороб зменшуються в рази.

Харчуйтесь повноцінно

Голодування та детокс дієти не працюють та навіть можуть бути шкідливими для здоров'я. Тому важливо харчуватись регулярно та повноцінно! Та в жодному разі не пропускати сніданки чи замінювати повноцінний прийом їжі кавою.

Достатньо спіть

Порушення сну підвищує ризики мати надмірну вагу. Це пов'язано з появою метаболічних та ендокринних змін в організмі, що сприяють збільшенню ваги. Тому намагайтесь дотримуватись режиму та спати не менш як 7-8 годин. І не забувайте відвідувати вашого сімейного лікаря!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У БУДЬ-ЯКІЙ НЕЗРОЗУМІЛІЙ СИТУАЦІЇ ЇЖТЕ ОВОЧІ, – СУПРУН

Надрукувати
мітки:
коментарів
12 березня 2020
06 березня 2020
15:52
24 лютого 2020
26 листопада 2019
03 жовтня 2019
10 вересня 2019
08 вересня 2019
01 вересня 2019
23 серпня 2019
06 серпня 2019
04 серпня 2019
30 липня 2019
28 липня 2019
25 липня 2019