Поділитись:

Супрун розповіла, як стати щасливішим

Субота, 28 липня 2018, 10:05

Домашні улюбленці покращують самопочуття, заспокоюють після важкого робочого дня та в цілому змінюють стиль життя.

Про це в мережі Facebook написала в.о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Спілкування з тваринами буквально покращує настрій та робить нас щасливішими. Дослідники припускають, що це відбувається через зростання рівня гормонів окситоцину та нейромедіатора серотоніну, що разом забезпечують появу відчуття щастя. Крім того, в деяких дослідженнях було виявлено, що спілкування з тваринами має заспокійливий ефект, що сприяє зниженню артеріального тиску та зменшенню частоти серцебиття.

Є навіть термін – пет-терапія. Це може бути групова або ж індивідуальна практика у вигляді прогулянок, ігор чи годування тварин.

Пет-терапію застосовують в багатьох напрямках медицини та реабілітації для покращення психічного та фізичного здоров'я. Наприклад, її часто використовують в центрах та будинках для людей похилого віку як методику для боротьби з депресією, тривожністю та самотністю. А також задля підвищення рівня фізичної активності.

Для дітей з аутизмом терапія з тваринами працює як своєрідний соціальний каталізатор. Наприклад, собаки допомагають справлятися з браком сенсорної та емоційної обізнаності та викликати реакцію у дітей з низьким сенсорним та емоційним рівнем збудження. Таким чином діти схильні більше взаємодіяти та використовувати мову. Позитивно впливають на соціальну поведінку дітей і морські свинки.

Тварини позитивно впливають на наше серце. Дослідження вказують, що власники собак мають менший ризик появи серцево-судинних захворювань, як і власники котів.

В лікарнях використовують пет-терапію для пацієнтів, які проходять курси лікування та реабілітації, що пов'язані із сильним стресом. Наприклад, після пережитого стихійного лиха, аварії чи смерті близької людини. Взаємодію з тваринами застосовують навіть для військових, що страждають на ПТСР (посттравматичний стресовий розлад). Щодо ефективності лікування симптомів такого розладу ще необхідні додаткові дослідження.

Здається, достатньо переконливих аргументів, якщо ви досі вагаєтеся, чи варто завести домашнього улюбленця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СУПРУН РОЗПОВІЛА ПРО ШКІДЛИВІСТЬ ДЕННОГО СНУ

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 березня 2024
13:15
21 березня 2024
11 березня 2024
22 лютого 2024
21 лютого 2024
19 лютого 2024
15 лютого 2024
14 лютого 2024
08:30
13 лютого 2024
12 лютого 2024