Поділитись:

У Луцьку з'явиться музей Миколи Кумановського

Понеділок, 25 червня 2018, 12:36

У Луцьку відкриють художньо-меморіальний музей Миколи Кумановського.

Організаторами музею виступило подружжя Лесі та Віктора Корсаків – відомих бізнесменів та меценатів першої приватної у Луцьку галереї "Арт-кафедра". Відкриття музею відбудеться 14 липня о 15:00 годині у КРЦ "Адреналін сіті".

Музей Кумановського стане одним із структурних підрозділів майбутнього Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, на появу якого в культурно-мистецькому житті Волині очікуємо у серпні 2018 року.

Художник Микола Кумановський (1951-2016) понад сорок років жив і працював у Луцьку. Тут він створив об'ємний доробок станкового малярства, скульптури, авторської та друкованої графіки. Кожен твір митця віддзеркалює не тільки його власні стилістичні пошуки та здобутки, особисте сприйняття світу і розуміння краси, а й духовні імпульси всієї доби – цього драматичного, суперечливого ХХ століття. Мистецтво Миколи Кумановського і нині є своєрідною візитівкою художньої Волині на мистецькій мапі всієї України.

Художньо-меморіальний музей мистця – це прагнення вдячних друзів і сучасників зафіксувати в часі та просторі його ім'я та творчу спадщину. Музейна експозиція буде збудована із низки малярства різних періодів, авторських начерків, ескізів. А ще тут глядач побачить цікаві прижиттєві фото, особисті предмети художника, які створюватимуть атмосферу його творчої майстерні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В УКРАЇНІ З'ЯВИТЬСЯ ЛІТЕРАТУРНА ПРЕМІЯ ІМЕНІ ІВАНА КОРСАКА

Надрукувати
мітки:
коментарів
28 травня 2020
16:51
09:30
27 травня 2020
19:35