Поділитись:

Скандальне ЗНО: з аудіюванням не впоралися лише 0,02% учасників

Понеділок, 11 червня 2018, 10:00

Надзвичайно мала кількість учасників зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови не змогли впоратись з аудіюванням і не дали жодної правильної відповіді в цьому блоці. Таких було лише 0,02 % від загальної кількості, водночас правильні відповіді на абсолютно всі завдання дали 1,4 % учасників.

Такі результати оприлюднив Український центр оцінювання якості освіти за підсумками обробки 95 % бланків відповідей типу А (всі завдання тесту, крім завдання №59, частина "Письмо") учасників тестування, – інформує Міністерство освіти і науки України.

"Поглянувши на результати по всій країні, ми можемо сказати, що тест виявився навіть легшим, ніж ми очікували. Так, серед учасників тестування більше тих, хто отримав від 9 до 16 балів, ніж тих, хто отримав від 0 до 8 балів. Показовим є те, що від нуля до чотирьох балів – тобто з низьким результатом – аудіювання склали 7,1% учасників тестування, а від 13 до 16 балів – тобто з високим результатом – 11,9%", – прокоментував результати директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

За підсумками обробки бланків-відповідей перевірили також рівність умов проведення тесту. На графіку нижче можна побачити, як складали тестування діти, що перебували на різних місцях в аудиторіях по всій Україні. Розподіл результатів учасників тестування свідчить, що місце в аудиторії не впливало на результати.

Показник, що мав важливе значення для успіху в тестуванні та на який вказують результати цьогорічного ЗНО, це те, на якому рівні в школі учасники тестування вивчали мову – рівні стандарту чи профільному.

Учасники, які в школі вивчали англійську мову на рівні стандарту, а не на профільному рівні, вказували на високу складність для них частини "Розуміння мови на слух". Дані аналізу підтверджують, що учасники тестування, які вивчали англійську на профільному рівні, мають вищі результати з аудіювання ніж ті, які вивчали цей предмет на рівні стандарту. Однак різниця в результатах, на думку фахівців, є природньою і зумовлена різним рівнем підготовки цих категорій учасників.

Нагадаємо: до Українського центру оцінювання якості освіти та Міністерства освіти і науки надійшли звернення щодо надмірної, на думку учасників ЗНО, складності завдань тесту з англійської мови, а також щодо певних організаційних проблем під час тестування. В Українському центрі оцінювання освіти не заперечили недосконалість завдань. Адже аудіювання на ЗНО ввели вперше. Згодом Міністр освіти і науки Лілія Гриневич пояснила, хто зможе повтрно скласти тестування.

Надрукувати
мітки:
коментарів
18 вересня 2020
16 вересня 2020
15 вересня 2020
10 вересня 2020
09 вересня 2020
06 вересня 2020
31 серпня 2020
28 серпня 2020
27 серпня 2020
25 серпня 2020
21 серпня 2020
14:00
19 серпня 2020