Поділитись:

На Волині під час розмови із диспетчером швидкої померла жінка

Субота, 09 червня 2018, 10:00

Диспетчер швидкої на Волині проігнорувала виклик жінки, яка зателефонувала під час серцевого нападу.

Скандал зчинився у селі Іваничі. Там жінка під час серцевого нападу зателефонувала у швидку, але карети до неї так і не надіслали, – пише ТСН.

Чоловік Микола нині картає себе, що у день, коли дружині стало зле, не був поруч, а в столиці провідував сина. Коли жінка перестала відповідати на дзвінки, попросив сестру її провідати – та й побачила 61-річну пані Ольгу вже неживою.

"Вона, певне, хотіла води попити. І тримала телефон. І тут після дзвінка втратила свідомість", - показує вдівець Микола Холмецький. Офіційна причина смерті його дружини – гостра коронарна недостатність і раптова серцева смерть. Останній дзвінок у телефоні був до швидкої.

Роздруківка розмови з диспетчером свідчить, що на скаргу про те, що їй погано, жінці кажуть: "Бабусю, ану заспокойтеся! Будете вичитати, то я не пойму, положу трубку і будете вичитати собі".

Розмова тривала хвилину, порад диспетчер не дав, адресу у хворої не спитав і карету до неї не надіслав. Просто посеред розмови хвора раптово замовкає, але й це медика не насторожує. У центрі швидкої допомоги такою поведінкою приголомшені.

"Диспетчер вчинив украй непрофесійно: вступив у полеміку замість того, щоб запитати адресу, порадити, що прийняти на даний момент, щоб зменшити ті болі", - каже в.о. головного лікаря обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Шмаль.

Чи вдалось би врятувати жінку, якби на місце одразу виїхала швидка, медики не впевнені, але визнають, що така ймовірність була.

"Є сумніви в тому, що бригада могла врятувати. Хоча шанс завжди є", - каже завідувач оперативної диспетчерської Волинського обласного центру медичної допомоги Андрій Абрамов.

Диспетчер, яка опинилася в центрі скандалу, звільнилася за власним бажанням. У будинку, де вона прописана, зачинено, а сусіди кажуть, що вона там не мешкає. На телефонні дзвінки жінка теж не відповідає. У центрі швидкої кажуть, що жінка працювала у них більше 20 років, перед кожною зміною проходила обов'язковий інструктаж, а щомісяця мала ходити на спеціальні навчання, але вони не обов'язкові, тому диспетчерка їх прогулювала.

Лікарі кажуть, що змусити її працювати краще не могли, а звільнити – теж, бо замінити ніким.

"Ми постійно шукаємо диспетчерів, бо на цю роботу ніхто не хоче йти", - каже Абрамов. Його слова підтверджують і столичні фахівці.

"Якби стояла черга і був добір на службу, так як він має бути... На жаль, у державі не внормований відбір на службу", - пояснив нестачу кваліфікованих диспетчерів заступник директора центру екстреної медичної допомоги Києва Сергій Тихенко.

А вдівець каже, що звертатиметься в прокуратуру та поліцію, бо хоче з'ясувати, чи був у його дружини шанс вижити. На швидкій тим часом призначили службове розслідування та вже шукають нового диспетчера.

Надрукувати
мітки:
коментарів
01 квітня 2020
31 березня 2020
28 березня 2020
21 березня 2020
13 березня 2020
12 березня 2020
24 лютого 2020
19 лютого 2020
16 лютого 2020
09 лютого 2020
08 лютого 2020
06 лютого 2020