Поділитись:

Ковель може приєднати до себе три села

П'ятниця, 08 червня 2018, 15:34

У Ковеля є всі шанси першому створити на Волині ОТГ на базі міста обласного значення.

Столиця волинських залізничників може приєднати до себе три сільські ради: Зелену та Білинську, Ковельського району та Ружинську – Турійського. Про це інформує Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

Експерти і депутати зійшлася на думці, що таке об'єднання вигідне, бо дає можливість сільським жителям значно підвищити рівень послуг та доступ до міської інфраструктури, а місто отримає можливість розбудовуватися та розвиватися.

"Сьогоднішні сільські ради – це радянські сільські ради, які нічим не розпоряджаються і які чекають, коли йому прийде на зарплати субвенція із району, – наголосив консультант із правових питань Асоціації міст України Валентин Малиновський. – Приєднання до міста у плані розвитку для сільських територій – це благо, бо міста із їхнім потенціалом "витягує" села на інший рівень розвитку, бо ніколи село селу не дасть стільки як місто".

Під час обговорення сільські голови висловили побоювання чи міська влада зможе допомагати самотнім пенсіонерам і чи утримуватимуть дороги у селах, які приєднаються до міста, чи збережуть інфраструктуру. Також були побоювання про збільшення податків і земельні питання.

"Після об'єднання не буде ніякої розмови про те, що фінансується якась Зеленська громада, бо її після об'єднання не буде, а існуватиме для всієї ОТГ єдина соціальна та освітня сфери, дороги, медицина. І якщо в ОТГ розглядатимуть питання освіти, то це не йтиметься окремо про місто, а окремо про Зелену, а це буде Ковель і Зелена разом. Алгоритм забезпечення фінансування освіти, який ви розробите діятиме на території всієї Ковельської міської ОТГ. Тож не бійтеся об'єднання з Ковелем", – сказав Василь Гром, консультант з бюджетних питань АМУ.

У результаті дійшли висновку, що Ковельській міській ОТГ незабаром бути.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НА ВОЛИНІ МОЖЕ З'ЯВИТИСЯ ЩЕ ОДНА ОТГ

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 серпня 2020
11:14
09 серпня 2020
08 серпня 2020
16:10