Поділитись:

ТОП-5 проблем української економіки

П'ятниця, 08 червня 2018, 15:15

В рамках проекту "Україна 139" відомий науковець та фахівець з експериментальної економіки Роман Шеремета називає головні проблеми української економіки та пропонує кроки, необхідні для їх вирішення та стабілізації ситуації у державі.

Одна з п'яти ключових проблем країни, що потребують вирішення, — це створення Антикорупційного суду (якщо говорити про судову реформу). Потрібно, щоб усе було дуже просто, суддів обирали люди на місцях, як мерів, щоб присяжних випадковим методом обирав алгоритм, щоб не можна було напряму домовитись. Це цілком реальні речі, які можна запровадити у судовій реформі.

Окрім цього, необхідні потужні зміни в системі освіти.

"У мене за це болить серце: жоден з університетів України не входить в топ-800 університетів світу. Так, 13 університетів з Росії, в основному це американські та англійські університети, але китайські також набирають потужних оборотів. Тому хотілося б, щоб можна було зробити реальну реформу освіти. Це одна з реформ, які мені насправді хотілося б побачити", – зазначив експерт.

Серед необхідних кроків — перехід на платну освіту.

"Також я однозначно за скорочення кількості університетів: треба піднімати їхню якість. У нас у два з половиною рази більше університетів на душу населення, ніж у Британії, при тому, що Британія — одна з передових країн. Тому потрібно піднімати якісну планку, закривати неефективні ВНЗ. Було б добре, якби ми перейшли на платну освіту. Якби б Україна була високорозвиненою країною, можна було б також говорити про якісь соціальні виплати", – додав він.

Роман Шеремета вважає, що сьогодні у нас йдуть навчатися ті, кому не ліньки, або ті, кого до університету запхали батьки. Звідси ситуація, коли людина з вищою освітою йде торгувати на базар, а це — втрата ефективності економіки.

"Я однозначно за платну освіту, але я також виступаю за стипендії людям, які не можуть заплатити, але є справді потужними", – зауважив науковець.

Третя проблема — потрібно кардинально змінити пенсійну систему, реформувати її. У нас сьогодні катастрофічна ситуація, 30 % людей — пенсіонери, і це офіційно за статистикою. Якщо говорити реально, то два до одного. При цьому в Сполучених Штатах ця цифра відповідає 15 %, тобто на одного пенсіонера припадає шість працівників, а от пенсії в США складають менший відсоток від середньої зарплати, ніж у нас.

Крім цього, потрібно запустити біржовий ринок. Одна з головних проблем України — те, що люди тримають гроші під матрацом замість того, щоб вкладати їх у економіку.

"Я навіть бачу це по деклараціях: тримати скільки готівки на руках! Чому вони це роблять, це вже інше запитання. Я тримаю, можливо, декілька доларів в гаманці, бо деколи в Україні треба розрахуватися готівкою в якихось ресторанах чи щось тому подібне. Всі мої фінанси працюють на мене. Тому я вважаю, що для вирішення проблем з економікою в державі потрібно починати з найпростіших кроків", – резюмував експерт.

VoxConnector для ІА "Конкурент"

Надрукувати
мітки:
коментарів
13 листопада 2020
10 листопада 2020
31 жовтня 2020
27 жовтня 2020
22 жовтня 2020
16 жовтня 2020
12 жовтня 2020
24 вересня 2020
14 вересня 2020
10 вересня 2020
04 вересня 2020
03 вересня 2020
27 серпня 2020
25 серпня 2020
20 серпня 2020