Поділитись:

Аутсайдери та лідери: рейтинг депутатів-мажоритарників від Волині

Вівторок, 05 червня 2018, 12:49

Громадянська мережа Опора презентувала весняний рейтинг депутатів-мажоритарників з Волині. А саме Степана Івахіва (центр округу Ковель), Сергія Мартиняка (центр округу - Горохів), Ігоря Лапіна (Луцьк), Ірини Констанкевич (центр округу - Маневичі) та Ігоря Гузя (центр округу Володимир-Волинський). Цього року методологія оцінки стала простішою, пояснила громадський консультант Катерина Шарпата.

Оцінювали як і раніше роботу в раді та окрузі, однак критерії спростили. Критеріїв для оцінки в раді було шість: відвідування пленарних засідань, комітетів, участь у голосуванні, законотворча діяльність, депутатські запити та виступи у парламенті.

Також шість критеріїв стосувалося роботи в округах: наявність громадської приймальні, особисті прийоми громадян, візити в округ та робота на місці, участь у роботі органів місцевого самоврядування, телеефіри (лише на суспільному мовленні) та прес-конференції в окрузі та звітування.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЗАРАЗ ДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ ПОТРАПИЛИ Б ВІСІМ ПАРТІЙ: РЕЙТИНГ

Отож, сформовано три окремі рейтинги. Перший стосується лише роботи у парламенті. Ірина Констанкевич май найбільше досягнень, на другому місці — Ігор Лапін, третьої позиції тримається Ігор Гузь, далі йдуть Сергій Мартиняк та Степан Івахів.

Щодо роботи в окрузі позиції наступні (від лідера до аутсайдера): Ігор Гузь, Ірина Констанкевич, Ігор Лапін, Сергій Мартиняк, Степан Івахів.

У загальному рейтингу активності лідирує Ірина Констанкевич (166 балів), Ігор Гузь (164 бали), Ігор Лапін (144 бали). Завершують рейтинг Сергій Мартиняк та Степан Івахів.

Лідером у відвідуванні пленарних засідань є нардеп Ігор Гузь, який відвідав усі засідання. Нардепи Лапін та Констанкевич мають по одному пропуску. Натомість Степан Івахів лідирує у рейтингу щодо участі в голосуванні, а Ігор Гузь в аутсайдерах.

Щодо кількості підготовлених законопроектів та запитів трійку лідерів формують Ірина Констанкевич, Ігор Гузь та Степан Івахів.

А ось виступав у парламенті найчастіше Ігор Лапін. Часті гостини до трибуни пояснюються тим, що він пояснював свої поправки до законопроекту. Не виступили взагалі за звітний період нардепи Мартиняк та Івахів.

Консультанти відзначають наступні позитивні тенденції щодо роботи депутатів з виборцями: у всіх є громадські приймальні, троє з п'яти нардепів звітують перед виборцями щомісяця, більшість відвідують свій виборчий округ та мають активні сторінки у соцмережах та сайти.

Щодо негативних тенденцій — не всі проводять особисті прийоми, рідко беруть участь у роботі органів місцевого самоврядування та проводять прес-конференції в окрузі. Таку лише провів раз Ігор Гузь. Хоча помічники кажуть, що така робота є, однак її не висвітлюють публічно. Натомість в ОПОРі пояснюють, що враховували лише висвітлену у публічному просторі інформацію, оскільки раніше деякі депутати намагалися використовуючи інформацію, яку не можна перевірити, пояснити свою відсутність на засіданнях, наприклад.

Надрукувати
мітки:
коментарів
25 вересня 2022
13 серпня 2022
16 липня 2022
06 червня 2022
17:11
24 травня 2022
11 травня 2022
07 травня 2022
02 травня 2022
29 квітня 2022
10 квітня 2022
21 лютого 2022
16 лютого 2022
14 лютого 2022
09:30
03 лютого 2022
01 лютого 2022