Поділитись:

Куди поїхати на велосипеді неподалік Луцька (маршрути)

Субота, 19 травня 2018, 08:00

Тепла пора – час активного відпочинку. Тому ІА "Конкурент" вирішило скласти п'ять популярних веломаршрутів біля Луцька.

Сільський пікнічок

(сумарний кілометраж близько 24 кілометрів)

Маршрут Луцьк-Рокині підійде не надто досвідченим велосипедистам, які люблять і поїсти добре, і на сонечку позасмагати, і в волейбол пограти. За 12 кілометрів від Луцька є село Рокині, в якому знаходиться музей сільського господарства Волині просто неба. Тут є бесідки, в які можна замовити готові страви української кухні, або ж домовитися про оренду мангалу. У нешвидкому темпі доїхати до Рокинь вдасться приблизно за годину.

Як доїхати: від центу Луцька їдемо на вулиці Ковельську та рушаємо по прямій у напрямку Ковеля, згодом повертаємо праворуч до села Рокині і ліворуч буде скансен. Майже вся дорога – це асфальт. Недоліком є те, що узбіччя в ковельському напрямку бажають кращого та не надто широка дорога.

Швейцарська поїздочка

(сумарний кілометраж близько 35 км)

Маршрут Луцьк-Воротнівський заказник підійде велосипедистам, які непогано тримаються у сідлі. Це чудова нагода поєднати поїздку трасою та лісом. Воротнівський заказник після його облагородження лісниками стає одним із улюблених місць для пікніків та сімейних прогулянок. Це заповітна зона, тож вхід на екологічному транспорті вітається.

Автор фото:lis.volyn.ua

На території є ставок, туалет, бесідки, колодязь, яблуневий садочок, лавочки.

Як доїхати: вирушати потрібно у сторону Рівного, а навпроти Гаразджанського кладовища звернути ліворуч. Далі на розвилці рушити ліворуч у напрямку Воротнева аж доки дорога не заведе до шлагбауму з хатинкою та вивіскою. Траса до безпосередньо заказника асфальтована, смуга – широка. У лісі гарно вмощена ґрунтова дорога. Для тих, хто до Воротнева їхати не хоче, можна покружляти лісом у Струмівці.

Слідами Струве

(сумарна відстань близько 25 км)

Любителям історії буде цікаво з'їздити до Дуги Струве у селі Крупа, що по дорозі на Дубно. Тут розміщений пам'ятний знак "Геодезичний пункт Крупа". Пам'ятку ЮНЕСКО розміщено на підвищені посеред поля. Звідси відкривається чудовий краєвид, видно і Волинську, і Рівненську області водночас. Знак поставили, коли вимірювали дугу меридіану наприкінці 19 століття.

Автор фото:www.hroniky.com

Окрім цього, в цьому напрямку є село Міжріччя(Чекно), де збереглися залишки Здвиженської церкви та гарні краєвиди на кручі Стиря.

Автор фото:www.hroniky.com

Як доїхати: вирушати потрібно в бік Дубна. Після місточка біля села Крупа звернути праворуч на центральну вулицю села. Згодом найкраще орієнтуватися за координатами самого знаку. Він буде на підвищені ліворуч від дороги. Або ж дорогу підкажуть місцеві.

Озерна засмага

(сумарна відстань близько 23 км)

Певне, одне з найпопулярніших місць для купання чи засмаги біля Луцька – це село Озерце, що в Ківерцівському районі. Тут можна і у пляжний волейбол пограти, і пікнік влаштувати. А не надто примхливі відпочивальники можуть і скупнутися.

Як доїхати: їхати до Озерця можна кількома шляхами в залежності від того, звідки виїзд. Наприклад, мешканцям району Дубнівської, Рівненської буде зручно їхати по об'їзній в напрямку села Прилуцьке. Тим, хто живе центральніше, добре добиратися через Жидичин. Мешканці 40-го можуть їхати через Небіжку.

У пошуках кабана

(сумарна відстань близько 50 км)

Маршрут для впевнених велосипедистів. Але як показала "Велосотня", навіть сотку не зовсім досвідчені велосипедисти можуть подолати за умов зупинок, підкріплення та відпочинку.

Для "розкатаних" водіїв поїздка в Звірівське лісництво буде не такою важкою, хоча весь маршрут пролягає по не надто широкій трасі.

Автор фото:lis.volyn.ua

А ось у самому лісництві маршрут прокладений так, що побачити вдасться не лише ліс у всій його красі та різноманітності, а й звірів, зокрема зубрів, оленів, кабанів, зайців, косуль, борсуків.

Автор фото:lis.volyn.ua

Як доїхати: рушати варто у напрямку Рівного, а далі повернути ліворуч до Звірівського лісництва.

Автор фото:lis.volyn.ua

Надрукувати
мітки:
коментарів
17 червня 2021
16 червня 2021
08 червня 2021
21:10
03 червня 2021
28 травня 2021
26 травня 2021
24 травня 2021
16 травня 2021
14 травня 2021
07 травня 2021
04 травня 2021
30 квітня 2021
26 квітня 2021