Поділитись:

На Волині з третьої спроби може з'явитися ще одна ОТГ

Четвер, 10 травня 2018, 08:48

Децентралізаційна реформа у поліських районах Волині просувається доволі повільно, не виняток і Старовижівщина. На жаль, ніяк не можуть зрушити із мертвої точки процес створення Кримненської ОТГ, який сільський голова Руслан Куражко намагається розпочати ще з 2015 року.

Він двічі надсилав пропозицію про об'єднання сусідній Любохинівській сільраді, але відповіді так і не отримав. Утім, кримненці, які добре розуміють переваги самостійного господарювання і усвідомлюють, які ресурси втрачають, зволікаючи з утворенням ОТГ, вирішили втретє звернутися до Любохин про утворення Кримненської ОТГ, як це передбачено Перспективним планом, – інформує Волинське регіональне відділення Асоціації міст України.

Якщо ж і цього разу сусіди відмовчуватимуться, у Кримненської сільради не буде іншого виходу, як ініціювати процес приєднання до сусідньої Дубечненської
сільської ОТГ.

Саме вихід із ситуації, що склалася довкола створення Кримненської сільської ОТГ, допомагали місцевим керівникам і депутатам знайти під час виїзної консультації, запрошені сільським головою, Василь Гром, Валентин Малиновський – експерти Офісу реформ, що діє при Волинському регіональному відділенні Асоціації міст України та виконавчий директор РВ АМУ Богдан Самойленко.

Останній на початку зустрічі нагадав присутнім, що консультанти проекту ПУЛЬС, абсолютно аполітичні та незалежні, а основне їхнє завдання – сприяти успішному перебігу реформи та створенню спроможних ОТГ в області.

Зі слів Руслана Курижка, якби в громаду зібралися Кримненська та Любохинівська сільські ради, то це було б об'єднання фактично рівного з рівним, хоча фінансово Кримне дещо сильніше, але амбітні сусіди бачать у себе центр громади, хоча нічого для цього не роблять.

Оцінивши ситуацію, консультант з правових питань Малиновський порадив кримненцям не зголошуватись на перекроювання Перспективного плану, адже це безглузда трата часу, якого і так лишився мізер.

"У вас є два варіанти: домовитись із Любохинами або, якщо вони стоятимуть на своєму, ініціювати приєднання до Дубечненської ОТГ. Тож докладіть зусиль, щоб створити ОТГ за Перспективним планом, а якщо ні, то не зволікайте і звертайтеся до Дубечненської ОТГ, щоб у жовтні чи хоча б у грудні провести вибори і вже з 2019 року жити в нових умовах", – зазначив він.

Підтримав колегу і консультант з бюджетних питань Василь Гром, який розповів присутнім про фінансові перспективи Кримненської ОТГ у складі сіл Кримне, Яревище і Любохини. Зокрема, Гром наголосив, що за роки зволікання зі створенням ОТГ громади втратили в межах 25, а то й більше мільйонів гривень, які могли б вкласти в розвиток та відновлення інфраструктури. Він також наголосив, що створивши ОТГ, керівники громади матимуть реальні кошториси бюджетних установ: шкіл, дитсадка, амбулаторії, ФАПу, знатимуть на які субвенції зможуть розраховувати, стануть фінансово вільними.

Вислухавши консультантів Офісу реформ, присутні ще раз пересвідчилися, що потрібно об'єднуватися, якщо не з Любохинами, то шукати інші варіанти, бо час тепер грає проти них. У своїх намірах голова і депутати Кримненської сільради заручилися підтримкою консультантів-ПУЛЬСовиків.

Надрукувати
мітки:
коментарів
11:05
09:00
08 липня 2020
15:02