Поділитись:

В Україні деяким вишам можуть дозволити вступні випробування

Середа, 09 травня 2018, 10:00

Зовнішнє незалежне оцінювання скасувати не можна, але його застосування – питання дискусійне. Мистецьким та іншим вишам можуть дозволити запровадити вступні іспити, аби розпізнати талант.

Про це сказав заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич представникам ЗМІ в Івано-Франківську перед засіданням круглого столу за участю ректорів мистецьких вищих навчальних закладів України, – повідомляє Укрінформ.

"ЗНО не можна відмінити, ось тільки де його оптимальне застосування – питання дискусійне. У нас ЗНО виникло як інструмент для боротьби зі зловживаннями при вступі до вузу, у боротьбі з корупцією, і воно продовжує відігравати дуже позитивну роль. Втім є інший бік питання. ЗНО замінює вступні іспити. І дуже багато вишів, зокрема й мистецькі, скаржаться на те, що ЗНО обезличує талант. В усьому світі відбір до мистецьких вишів проводиться на основі таланту, а не на основі знання української мови, історії чи математики. Ми йдемо до того, якщо ЗНО займе своє місце на виході зі школи, і атестат стане допуском до системи вищої освіти, то далі університети та інститути будуть самі вирішувати: хто буде приймати без іспитів, а хто влаштує творчі чи поглиблені наукові іспити. До цього треба йти дуже обережно", – зазначив Рашкевич.

Він зауважив, що запровадження вступних іспитів також стосується медичних та педагогічних вишів, бо "поки в Україні ніхто не з'ясовує, чи людина здатна до педагогічної роботи", через що велика кількість фахівців з педосвітою не працюють за спеціальністю.

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 липня 2020
08 липня 2020
07 липня 2020
04 липня 2020
03 липня 2020
02 липня 2020
01 липня 2020
30 червня 2020