Поділитись:

Українцям пропонують ховати родичів у парках і скверах

Середа, 11 квітня 2018, 10:51

Кабмін визнав, що на українських кладовищах катастрофічно не вистачає місць.

Про це повідомляє UBR.ua.

Кабмін взявся переписувати правила, за якими в Україні ховають померлих, щоб хоч якось вирішити проблему дефіциту місць на кладовищах. Проект закону № 8248, який уряд подав до Верховної Ради 5 квітня, покликаний стимулювати українців віддавати перевагу кремації і вводить поняття біозахоронення.

Під останнім в Кабміні розуміють поховання тіла з використанням біоматеріалів, які розкладаються протягом 5 років. При цьому не передбачається встановлення могильних плит, пам'ятників та інших надгробків. А можливе лише використання "інформаційної таблички".

Причому ховати за такою "технологією" можна буде не тільки на кладовищах, але й в лісопарках і парках культури та відпочинку. За умови, що місцева влада дозволить виділення окремих їх ділянок.

Також Кабмін на законодавчому рівні має намір ввести поняття "підзахоронення" – поховання померлих у вже існуючі могили. Робити це можна буде після закінчення "цвинтарного періоду" (20 років з моменту останнього поховання) і за згодою власника (утримувача) такої могили. Якщо такий не буде виявлений, достатньо буде заручитися підтримкою місцевої влади.

Якщо ініціативи уряду підтримає Верховна Рада, закон набуде чинності через 6 місяців після офіційної публікації.

Надрукувати
мітки:
коментарів
05 червня 2020
04 червня 2020
15:01
03 червня 2020
10:27
02 червня 2020
01 червня 2020