Поділитись:

У Луцьку страйкують працівники "Богдан Моторс" (фото, відео, оновлено)

Середа, 28 березня 2018, 10:00

Працівники "АСЗ №1" АТ "АК "Богдан Моторс" вийшли на мітинг проти рішення міської ради закупити за державні кошти вживані тролейбуси зі Швейцарії.

Автобусами та тролейбусами власного виробництва 28 березня вони приїхали під стіни Луцької міської ради. Тут уже є поліція. Через мітинг від драмтеатру і на вулиці Богдана Хмельницького утворився затор.

Мета протесту – підтримати вітчизняну галузь автобудування і привернути увагу суспільства до глобальних проблем громадського транспорту, не лише в Луцьку, але й по всій Україні.

"Попри те, що вітчизняні автобудівні підприємства можуть повністю задовольнити потреби українських міст в якісному оновленні автопарку, місцеве самоврядування нерідко віддає перевагу старим списаним тролейбусам та автобусам з ЄС. У міськраді апелюють до нижчої вартості вживаної техніки. Але як довго вживані тролейбуси виробництва HessAG зможуть "протриматися" на ходу – сказати ніхто не може. Адже вони перебували в експлуатації понад 21 рік, а це на 6 років більше, ніж рекомендовано швейцарським виробником. Це означає, що у будь-який момент вони можуть вийти з ладу і потребуватимуть ремонту та заміни, що створює умови для постійних додаткових видатків з місцевого бюджету. Тож остаточна вартість таких тролейбусів може значно зрости і про економію у такому разі говорити не доведеться", – йдеться у повідомленні.

При цьому ціна одного нового тролейбуса зі Швейцарії дорівнює чотирьом українським, – кажуть на заводі.

Протестувальники хочуть зустрічі ініціативної групи із депутатами. Депутат Микола Собуцький запросив їх до Луцькради, решта протестувальників залишилася чекати на вулиці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "НАРОБИЛИ РЕЙВАХУ", – ДИРЕКТОР ЛПЕ ДО МІТИНГУВАЛЬНИКІВ З АВТОЗАВОДУ

Надрукувати
мітки:
коментарів
22 березня 2023
19:07