Поділитись:

Українці впливають на економіку Польщі більше за її президента

Неділя, 11 лютого 2018, 14:37

Українці, які працюють у Польщі, – одна з найбільш помітних сил у польській економіці, за рівнем впливу на економічну ситуацію польської держави вони поступаються лише прем'єр-міністрові країни Матеушові Моравецькому, проте випереджують президента Анджея Дуду.

Про це свідчить щорічний рейтинг "50 найбільш впливових людей польської економіки", опублікований польським аналітичним виданням Gazeta Prawna, – повідомляє "Радіо Свобода".

За даними видання, за результатами 2017 року, другою найбільш впливовою "людиною" у престижному списку, після прем'єра Моравецького, стали українці.

У редакційній колонці газета пояснює своє рішення тим, що сьогодні Польща для свого економічного розвитку потребує іноземних працівників, такими працівниками стали громадяни України.

"Тому у нашому рейтингу ми символічно розміщуємо українців, яких зустрічаємо на кожному кроці: в магазинах, на будівельних майданчиках, на заводах, в перукарнях – скрізь, де існує попит на роботу", – пояснює газета.

Видання звертає увагу на те, що українські імігранти позитивно впливають на стан системи польського соціального страхування, адже вони вносять у неї значні суми.

"Роль українців на нашому ринку праці зростає. Це особливо важливо в контексті демографічних проблем, які нагадують бомбу під нашою економікою. Експерти Організації Об'єднаних Націй називають Польщу однією з тих країн, чисельність населення яких скорочується найшвидше, тож її суспільство швидко старіє. Сьогодні імігранти зі сходу пом'якшують ситуацію і перешкоджають демографічним змінам", – пише Gazeta Prawna.

Утім, зазначає видання, навіть численні мігранти з України у довгостроковій перспективі не вирішать польські проблеми, оскільки українські демографічні проблеми ще гірші, ніж польські.

"Ми також не можемо розраховувати на те, що нові працівники залишаться з нами назавжди. Держава все ще не має міграційної політики і не має уявлення про те, як допомогти українцям, білорусам та іншим вкоренитися у Польщі. Коли багатші країни Західної Європи відкриються для них, то магніт вищих зарплат може привабити їх", – підсумовує польське економічне видання.

Кількість українських заробітчан у Польщі стрімко зростає, починаючи з 2014 року, тобто після початку агресії Росії на сході України.

Видання нагадує, що, за даними міністерства праці, у 2017 році польські роботодавці подали 1,7 мільйона декларацій про намір працевлаштувати у себе українців. Кількість таких заяв у порівнянні з 2016 роком зросла більш ніж на третину. Натомість порівняно з 2014 роком, коли хвиля міграції з України почала сильно зростати, збільшення склало 350 відсотків.

З 2018 року у Польщі набувають чинності нові правила працевлаштування іноземців. Зокрема, декларацію про намір працевлаштувати іноземця, які були безкоштовні, замінять платні дозволи на сезонні роботи – рільництво, садівництво, роботу в туристичній та гастрономічній галузі.

Надрукувати
мітки:
коментарів
10 серпня 2020
09 серпня 2020
07 серпня 2020
06 серпня 2020
04 серпня 2020
31 липня 2020
30 липня 2020
29 липня 2020