Поділитись:

У луцькому політесі "накрили" майнінгову ферму

П'ятниця, 09 лютого 2018, 17:34

Кіберполіція викрила працівника луцького вишу, який розповсюджував шкідливе програмне забезпечення та займався майнінгом криптовалюти за рахунок державного університету.

Про це повідомляється на сайті департаменту кіберполіції.

Чоловік за допомогою шкідливого програмного забезпечення викрадав персональні дані. Для анонімізіції усіх розрахунків за вчинення протиправних дій, він використовував криптовалюту. Поліція продовжує досудове розслідування у межах розпочатого раніше кримінального провадження.

Нагадаємо: працівники слідчого відділу Луцького відділу поліції та Поліського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України провели санкціонований обшук у приміщенні Луцького національного технічного університету.

У березні 2017 року за матеріалами, зібраними працівниками кіберполіції, слідчі Луцького відділу поліції Волині розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж) Кримінального кодексу України.

Під час проведення процесуальних заходів працівники кіберполіції викрили співробітника Луцького національного технічного університету у причетності до вчинення низки несанкціонованих втручань в роботу електронно-обчислювальних машин за допомогою шкідливого програмного забезпечення. Метою таких його дій було викрадення конфіденційних даних.

Поліцейські встановили: зловмисник, із використанням ШПЗ викрадав персональні дані, після чого збував їх. Для анонімізації своїх злочинних дій він використовував криптовалюту, за допомогою якої відбувалися усі розрахунки.

Особисту потужну комп'ютерну техніку, яка містить в собі відеокарти з великими об'ємами пам'яті, працівник навчального закладу зберігав та використовував в університеті. Приміщення декількох кабінетів, майно (системи кондиціонування та охолодження техніки), електроенергію та можливості доступу до мережі Інтернет, які перебувають у власності державного закладу, він використовував для роботи так званої "майнінгової ферми". У такий спосіб він намагався уникнути сплати комунальних платежів та інших витрат власного рахунку.

Санкціоновані обшуки правоохоронці провели за місцем роботи та проживання зловмисника. За їх результатами вилучено комп'ютерну техніку, яку наразі оглядають експерти. Проводяться подальші слідчі дії.

Надрукувати
мітки:
коментарів
04 серпня 2020
11:15
03 серпня 2020
15 липня 2020
11 червня 2020
10 червня 2020
28 травня 2020
27 травня 2020
25 травня 2020
21 березня 2020
20 березня 2020
19 березня 2020
16 березня 2020