Поділитись:

Птахофабриці волинського нардепа таки доведеться заплатити за шкоду природі

Середа, 27 грудня 2017, 16:55

Рівненський апеляційний господарський суд залишив у силі рішення Господарського суду Волинської області, який зобов'язав Товариство з обмеженою відповідальністю "Птахокомплекс "Губин" відшкодувати збитки, завдані порушеннями вимог природоохоронного законодавства.

Нагадаємо: підприємство, порушуючи Закон України "Про відходи", вивозило та зливало відходи від виробництва у вигрібні ями, які не пристосовані для утилізації нечистот, й спричинило забруднення нітратами, хлоридами та сульфатами земельної ділянки площею 112 кв. м на території забійного цеху у Нововолинську, – інформує прес-служба прокуратури Волині.

Факти несанкціонованого захоронення відходів виробництва були зафіксовані Державною екологічною інспекцією. Шкода ж, завдана державі такими діями посадовців підприємства, становила понад 104 тис. грн.

Попри те, що Державна екологічна інспекція вживала заходів задля відшкодування підприємством завданої шкоди, надсилаючи ТзОВ претензію на цю суму, а щодо виконувача обов'язків директора товариства було складено протокол про невиконання ним законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища – шкоду, завдану природі не було відшкодовано.

Лише в суді прокурори домоглися від підприємства відшкодування збитків, завданих порушеннями вимог природоохоронного законодавства. Однак піприємство не погодилося з рішенням суду і намагалося його оскаржити. Але апеляційну скаргу суд залишив без задоволення, відтак збитки підприємству таки доведеться відшкодувати.

Довідково:

ТзОВ "Птахокомплекс "Губин" — найбільший підрозділ Агропромгрупи "Пан Курчак", який працює у таких напрямах: вирощування птиці, виробництво та реалізація м'яса птиці.

У складі комплексу діє шість відгодівельних ферм, розташованих у чотирьох районах Волинської області, річною потужністю 14 мільйонів голів.

У 2015 році у Нововолинську введено в експлуатацію новий потужний цех забою та переробки птиці. Це дозволило збільшити обсяги виробництва продукції на 75 % у порівнянні з 2014 роком.

Потужність забійного комплексу становить 110 тонн продукції за добу.

За інформацією єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновниками ТзОВ "Птахокомплекс "Губин" є Сергій Мартиняк (73,3 % внеску до статутного фонду), Сергій Горлач (20,4 %) та Олександр Романюк (6,2 %). Кінцеві бенефіціарні власники – Сергій Мартиняк та Сергій Горлач. Розмір статутного капіталу ТзОВ "Птахокомплекс "Губин" становить 165 886 677 грн.

Надрукувати
мітки:
коментарів
26 травня 2020
25 травня 2020
22 травня 2020
20 травня 2020
18 травня 2020
16 травня 2020
15 травня 2020