Поділитись:

Сім незвичних "зимових" штрафів для водіїв у Польщі

Неділя, 03 грудня 2017, 18:20

Кожен автомобіліст погодиться, що зима – це найгірша пора для водіїв. Автомобіль повинен бути пристосованим до складних погодних умов, а водій – максимально зосередженим на дорозі. Вдвічі складніше тим, хто їздить автомобілем в іншій країні – окрім можливих неприємних сюрпризів від погоди та складностей на дорозі, вас можуть оштрафувати за неочікувані та досить незвичні порушення. У Польщі за так звані "зимові порушення ПДР" водіїв карають інколи досить суворими штрафами. Тому, подорожуючи в іншу країну, необхідно заздалегідь дізнатися про можливі порушення, аби уникнути їх і не потрапляти в неприємну ситуацію, – інформує портал vsetutpl.com.

Правила дорожнього руху вимагають від водія не лише безпечного водіння, а й догляду за своїм транспортним засобом, аби не наражати на небезпеку і себе, й інших. Взимку, зважаючи на погодні умови, це як ніколи актуально. Саме тому в Польщі суворо карають за недотримання норм безпеки на дорозі взимку - інколи штраф може сягати навіть 500 злотих!

Тож, якщо ви маєте намір зимою їхати до Польщі автомобілем, рекомендуємо заздалегідь ознайомитися із можливими штрафами для водіїв в Польщі у цю пору року.

1. Скидання снігу з автомобіля з увімкненим двигуном

З технічних міркувань взимку багато водіїв певний час прогрівають двигун перш ніж їхати. За цей час, зокрема, можна очистити автомобіль від снігу. Однак у Польщі увімкнений двигун на довше, ніж 1 хвилину, під час стоянки автомобіля вважається порушенням.

Таким чином, якщо ви спочатку запустили двигун, а потім розпочати очищувати автомобіль від снігу, поліцейський, помітивши це, може покарати вас штрафом в розмірі 100 злотих. Окрім того, якщо водій відходить від автомобіля з увімкненим двигуном, він ризикує отримати ще 50 злотих штрафу. Ця сума може піднятися навіть до 300 злотих, якщо поліцейський звинуватить вас у спричиненні незручностей, пов'язаних із надмірним викидом вихлопних газів або надмірним шумом.

2. Брудні фари

Багато водіїв забувають очистити від снігу та бруду фари автомобіля. Сніг і бруд заліплюють фари і це робить потік світла слабшим, а видимість гіршою. Фари вже не виконують свого прямого призначення, а ви наражаєтесь на небезпеку. За це у Польщі карають штрафом у розмірі 200 злотих.

3. Рух засніженим автомобілем

Деякі водії не очищують з машини сніг, витираючи лише лобове та бокове скло. Однак слід усвідомити, що решта снігу, який залишився на машині, після нагрівання двигуна почне танути і падати під час руху. А це небезпечно як для водія, так і для тих, хто їде позаду нього. Падіння снігу з автомобіля під час його руху не лише зменшує видимість, а й може стати причиною дорожньо-транспортної пригоди. Поліція може розглядати неочищену від снігу машину як загрозу безпеці дорожнього руху і це може закінчитися штрафом від 20 до 500 злотих.

4. Водіння з брудними вікнами, без вітрового склоочисника

Загрожувати безпеці руху може також брудне вітрове (лобове) скло. Поліцейський може зупинити вас і попросити промити його. Якщо виявиться, що це неможливо через несправність або зношеність склоочисників або відсутність рідини вітрового склоочисника, вам загрожуватиме штраф в розмірі до 500 злотих. Якщо ви відмовлятиметеся прийняти цей штраф, то лише погіршите власне становище, адже в разі розгляду справи в суді, суд має право накласти штраф у розмірі аж до 5 000 злотих.

5. Брудні номерні знаки автомобіля

Сніг та сльота можуть накопичуватися також і на номерному знаку. Якщо його не очищувати, то через деякий час шар бруду стає товстим і суттєво зменшує читабельність номерного знаку. За водіння з брудними номерними знаками співробітники правоохоронних органів мають право накласти на вас штраф у розмірі 100 злотих.

6. Катання на санах, прив'язаних до автомобіля

Немає жодних сумнівів у тому, що кататись на санчатах - це весело. Однак, прив'язуючи сани до автомобіля, ви ризикуєте перетворити це веселе заняття на непоправну трагедію. Особливо небезпечними є ситуації при повороті автомобіля, коли сани можуть виїхати на зустрічну смугу або при різкому гальмуванні авто. Якщо загроза життю та здоров'ю для водіїв, що прив'язують сани до машини, не є вагомим аргументом, щоб цього не робити, то, можливо, їх застереже від цього високий штраф. За катання на санах, прив'язаних до автомобіля, водію загрожує штраф у розмірі до 500 злотих.

7. Аварія

Взимку водії часто стикаються з дуже складними для водіння умовами. В результаті тимчасова недостатня увага або порушення правил дорожнього руху може призвести до аварії. На винуватця зіткнення поліцейський патруль накладає штраф до 500 злотих.

Надрукувати
мітки:
коментарів
11 липня 2020
09 липня 2020
07 липня 2020
06 липня 2020
05 липня 2020
04 липня 2020
03 липня 2020
02 липня 2020