Поділитись:

Волинян нагородили за організацію святкування 500-річчя Реформації (фото)

П'ятниця, 10 листопада 2017, 13:33

З нагоди відзначення 500-річчя Реформації у Києві у Національному "Палаці Україна" відбувся урочистий форум "Реформація: уроки історії та завдання на майбутнє".

На святкове дійство впродовж двох днів 3-4 листопада до столиці завітали тисячі делегатів, що представляли усі регіони держави та усіпротестантські церкви України. Учасниками форуму стали парламентарі, дипломати, мери міст, науковці, освітяни, журналісти, закордонні гості. У роботі форуму взяли участь і делегати з Волині.

31 жовтня виповнилося 500 років, як молодий монах Мартін Лютер приніс до дверей Замкової церкви у Віттенберзі свій список із 95 тез і прибив їх до дверей.
Так він висловив свій протест проти практики продажу індульгенцій. Це дало початок масштабному духовно-суспільному руху Реформації в Західній та Центральній Європі XVI- початку XVII ст., що був спрямований на повернення до біблійних першоджерел християнства. Реформація поклала край Середньовіччю і ввела людство в Новий час. Україна, як частина Європи не стояла осторонь реформаційних процесів, а західні землі, зокрема, Волинь широко відкрили двері для національно-культурного піднесення держави через розвиток освіти, науки, книгодрукування, утвердження самодостатності рідної мови, пропаганду віротерпимості та свободи совісті.

Упродовж форуму зі сцени лунали звернення служителів євангельських церков та високопосадовців щодо важливості формування здорового українського суспільства. Колись Лев Толстой сказав: "Всі думають , як змінити світ і ніхто не думає, як змінити себе". Сьогодні Україна потребує реформування і початком цього повинна стати особиста реформація серця. Варто зазначити, що протягом Форуму відзначили роботу обласних відповідальних за проведення святкування 500-річчя Реформації та державних посадовців, журналістів, працівників освіти і науки, які допомагали у реалізації заходів. Особливим моментом стало нагородження та відзнака лучан, які активно працювали впродовж року в проекті відзначення 500-річчя Реформації у Волинській області.

Відзнаку отримали – голова Волинського обласного міжконфесійного оргкомітету Павло Миронюк, депутат Луцької міської ради, радник Луцького міського голови, радник голови правління Фонду Ігоря Палиці "Тільки разом" Ігор Поліщук, журналіст видання РІСУ, ВРД НСТУ Лариса Андрійчук та доцент кафедри гуманітарних наук та права ЛНТУ Михайло Костюк.

"Відзначення в Україні 500-річчя Реформації, що об`єднало християн багатьох протестантських деномінацій задля поширення Слова Божого підходить до завершення, однак реформація особистості, суспільства, церкви триває. Пам'ятаймо, що реформація мого власного життя – це успіх моєї країни", – пишуть організатори.

Надрукувати
мітки:
коментарів