Поділитись:

У Генконсульстві Польщі в Луцьку спростували інформацію про "польський Львів"

Середа, 08 листопада 2017, 13:03

Віце-консул Генерального Консульства РП в Луцьку Марек Запур офіційно заявив, що його слова вирвали з контексту і перекрутили.

Про це повідомляють на офіційному сайті Генконсульства Польщі в Луцьку.

"Я не говорив про те, що Львів є польським містом. Я чітко зазначив, що Львів був польським містом у 1918 році, коли більшість його мешканців становили поляки. Це питання було порушене під час дискусії, яка спалахнула після мого протесту проти вживання терміну "польська окупація" в стосунку до міжвоєнного періоду на Волині, яким послуговувалися під час кількох виступів. Шкода, що надаючи таку серйозну інформацію, журналісти покладалися лише на окрему, упереджену думку, і не намагалися сконтактуватися ані зі мною, ані з іншими особами, присутніми на конференції. Виняток становлять волинські ЗМІ, які попросили мене та одного з присутніх на конференції професорів прокоментувати ситуацію", – зазначив Марек Запур.

Також він сказав, що йому прикро, що постать Юзевського представлено у ЗМІ таким способом, який не сприяє польсько-українському примиренню.

Нагадаємо: у Рівненському обласному краєзнавчому музеї 6 листопада відбувся круглий стіл "Волинський експеримент Генрика Юзевського: дорога до польсько-українського примирення у міжвоєнний період". На заході були присутні віце-консул Польщі в Луцьку Марек Запур та професор кафедри нової та новітньої історії України, кандидат історичних наук Микола Кучерепа. Вони якраз мали презентувати перевидані українською мовою щоденники Юзевського. У ЗМІ з'явилася інформаці про те, що під час цього заходу Марек Запур заявив, що Української держави у той час не існувало (тобто у період 1917-1920 рр не було ні ЗУНР, ні УНР), Львів – то є польське місто, і в сучасності можна стверджувати, що Україна подібним шляхом окупувала Крим і Донбас.

Однак у коментарі ІА "Конкурент" віце-консул пояснив, що насправді мав на увазі. До того ж його слова підтвердив і професор Микола Кучерепа.

Надрукувати
мітки:
коментарів
31 травня 2020
30 травня 2020
27 травня 2020
26 травня 2020
25 травня 2020
22 травня 2020
19 травня 2020
15 травня 2020
13 травня 2020
12 травня 2020