Поділитись:

Україна в рейтингу Doing Business: злети і падіння (інфографіка)

Четвер, 02 листопада 2017, 18:05
Україна в рейтингу Doing Business: злети і падіння (інфографіка)

Україна в рейтингу Doing Business: злети і падіння (інфографіка)

Шанси України увійти в ТОП-40 країн за легкістю ведення бізнесу повністю залежать від парламенту. Якщо Рада не підтримає пакет законів про покращення інвестиційного клімату, позиції України вже в наступному рейтингу Doing Business різко погіршаться.

Про це розповів голова Офісу ефективного регулювання (BRDO) Олексій Гончарук.

Світовий банк оприлюднив офіційні результати щорічного рейтингу Doing Business, який оцінює простоту ведення підприємницької діяльності на базі 10 індикаторів у 190 країнах.

Україна цьогоріч піднялась з 80-го на 76-те місце, отримавши +4 позиції. Це досить непоганий показник. Проте, зі слів експерта, існує велика ймовірність, що вже наступного року не сягнемо такого. Більше того, впадемо. Чому?

Наші перемоги

Цього року Україна продемонструвала карколомне зростання у компоненті "Одержання дозволів на будівництво". Саме за цим компонентом Україна має найбільше зростання серед усіх інших країн світу – 105 пунктів.

Такий прогрес став можливий завдяки тому, що Київська міська рада знизила розмір пайової участі у розвитку інфраструктури для нежитлових будівель з 10 % до 2 %. Крім цього, ваги додало і зниження вартості послуг з технагляду у будівництві.

Ще 41 пункт нам додав компонент "Сплата податків", а саме зменшення та уніфікація ставки Єдиного соціального внеску. Реформа була проведена ще у 2015 році, однак у зв'язку з методологічними особливостями рейтингу її зарахували лише у цьому році.

Ще однією перемогою, вважає експерт, стала імплементація Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку на підзаконному рівні вимоги закону про розкриття інформації щодо угод із заінтересованістю (правочини, які укладаються між АО та зацікавленими пов'язаними особами, – VoxConnector). Це не дозволило поліпшити показники України за показником "Захист міноритарних акціонерів", однак зменшило негатив від падіння інших показників за цим компонентом.

За компонентом "Приєднання до електричної мережі" Україна зросла на 2 пункти у зв'язку зі зменшенням вартості приєднання електроустановок до мереж Київенерго.

На 1 пункт ми піднялися завдяки технічним коригуванням показників за компонентом "Врегулювання неплатоспроможності". Все це в сукупності мало б дати Україні за підсумковим показником рейтингу десь 10 пунктів плюс, однак цього не трапилося у зв'язку з падінням у інших компонентах рейтингу.

Наші падіння

Зі слів Олексія Гончарука, регрес відбувся у шести компонентах рейтингу.

Зокрема, у компоненті "Започаткування бізнесу" падіння склало 32 пункти.

У компонентах "Реєстрація власності", "Міжнародна торгівля", "Примусове виконання контрактів" та "Одержання кредиту" Україні не вдалося продемонструвати жодних реформ. В результаті в компоненті "Реєстрація власності" наша країна опустилися на 1 пункт, у "Міжнародній торгівлі" – на 4 пункти, а у компоненті "Одержання кредиту" – одразу на 9.

Ще одне падіння відбулось у компоненті "Захист прав міноритарних акціонерів".

Усі ці фактори істотно зменшили позитивний ефект від реформ у сфері будівництва та оподаткування.

Складні перспективи

У наступному році,зазначає експерт, підтримати темп буде складно.

Адже ефект від основного успіху цього року – зниження ставки пайової участі у інфраструктурі Києва до 2 % – тимчасовий. Якщо Київрада не прийме іншого рішення, вже з нового року ставка зросте до 4 %, що автоматично потягне вниз результати України у компоненті "Одержання дозволів на будівництво".

Крім цього, відсутність реформ по іншим компонентам також може погіршити більшість інших показників. Але, втримати позиції, більш того, їх покращити можливо.

МЕРТ спільно з BRDO розробив та подав до парламенту пакет законів щодо поліпшення інвестиційного клімату (№6540, 6541, 6542 та 6543).

Їх ухвалення – це реальне входження України в ТОП-40 країн за легкістю ведення бізнесу. І основний із законопроектів (№6540) уже отримав позитивний висновок профільного комітету та готовий до внесення на порядок денний. Якщо парламент зможе у найближчий час розглянути та прийняти ці законопроекти, ми матимемо реальний шанс покращити бізнес-клімат та стати країною привабливою для інвесторів.

Україна в рейтингу Doing Business: злети і падіння (інфографіка)

VoxConnector для ІА "Конкурент"

Надрукувати
мітки:
коментарів