Поділитись:

Як скасування 22 дозвільних процедур змінить життя аграріїв

Середа, 09 грудня 2015, 11:49

Верховна Рада ухвалила законопроект про дерегуляцію в агропромисловому комплексі, який скасовує 22 дозвільні процедури для здійснення господарської діяльності в АПК.

За прийняття в цілому законопроекту №2558а "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі" проголосували 237 депутатів з мінімально необхідних 226, - інформує iPress.ua.

Парламент також обмежив повноваження деяких держорганів у здійсненні функцій державного контролю, зробив необов'язковою реєстрацію типових поширених мінеральних добрив, звузив сферу ліцензійних умов поводження з особливо небезпечними речовинами та відходами, дозволив використання підземних вод до 300 кубометрів на один водозабір без спеціального дозволу.

Також Рада зробила добровільними або спростила видачу низки дозвільних документів: 4 - у галузі рослинництва, 14 - у тваринництві.

Окрім того, в галузі харчової продукції експлуатаційний дозвіл для потужностей з виробництва дитячого харчування об'єднано з експлуатаційним дозволом на продукти харчування.

Голова правління ГО "Центр ефективного законодавства" Мар'ян Заблоцький підкреслив, що скасування лише реєстрації добрив заощадить для аграріїв до 250 мільйонів доларів на рік.

"Серед цих 22 дозволів найголовніші - це скасування реєстрації певних добрив, як це є в Канаді і в ЄС. Це фактично демонополізує ринок... Для аграріїв - це економія залежно від року від 50 до 250 мільйонів доларів на рік", - зазначив Заблоцький.

Надрукувати
мітки:
коментарів