Рада проголосувала за електронні довірчі послуги: що це дає

Четвер, 05 жовтня 2017, 15:30

Верховна Рада України прийняла законопроект № 4685 "Про електронні довірчі послуги".

Документ підтримали 240 депутатів.

"Цей закон дає основу для тектонічних зрушень. Уніфікація баз даних, обмін даними між держорганами, обмін даними з митницями сусідніх країн, e-invoice і все-все, що нам так подобаєтся у розвинутих суспільствах – це все можна буде робити на основі цього закону. І кінець епохи отримання електронних ключів з паспортом і під розпис у затасканому зошиті", – написав у мережі Facebook виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Як повідомляє "РБК-Україна", закон розроблений з метою вдосконалення законодавства у сфері використання інфраструктури відкритих ключів та надання електронних довірчих послуг, розвитку єдиної системи електронних довірчих послуг, взаємного визнання українських та іноземних сертифікатів відкритих ключів, а також електронних підписів і печаток.

Зокрема, документом передбачається вільний обіг електронних довірчих послуг в Україні.

Також планується забезпечити рівні можливості для доступу до електронних довірчих послуг, у тому числі для осіб з обмеженими можливостями, а також забезпечити свободу договору в сфері електронних довірчих послуг.

Передбачається передати Національному банку України функції зі створення центра, що засвідчує для забезпечення реєстрації та підтвердження кваліфікації постачальників електронних довірчих послуг, які мають намір надавати електронні довірчі послуги в банківській системі. Нацрегулятор, відповідно до закону, встановлює порядок видачі, переоформлення та анулювання свідоцтва про реєстрацію та свідоцтва про кваліфікацію постачальника електронних довірчих послуг у банківській системі.

Крім того, НБУ встановлює вимоги, яким повинні відповідати постачальники електронних довірчих послуг, що надають електронні довірчі послуги та/або кваліфіковані електронні довірчі послуги в банківській системі та суб'єктам переказу коштів, у тому числі вимоги до їх програмно-технічних комплексів.

Зі слів Міністра юстиції Павла Петренка, закон дозволить зареєструвати компанію, підписати договір, відправити будь-який запит через смартфон. Тобто вся активна комунікація малого і середнього бізнесу з адміністративними послугами зможе відбуватися через смартфон, значить, без корупції, бюрократії.