Поділитись:

У Волинській ОДА прокоментували суд із "Волинською газетою"

Середа, 20 вересня 2017, 17:00

Начальниця відділу інформаційної політики Волинської ОДА Світлана Головачук вважає, що ситуацію, яка виникла навколо "Волинської газети", можна вирішити лише через суд.

Про це вона сказала у коментарі діловому виданню Волині "Конкурент".

Для того, щоб грунтовно розглянути питання, посадовиця запропонувала розпочати з самого початку історії, пов'язаної з роздержавленням видання.

"У листопаді 2015 року обласна адміністрація вийшла зі складу співзасновників "Волинської газети". У своїй публікації редколегія газети зазначає, що ОДА це зробила в односторонньому порядку. Ми не робили цього просто так. Адміністрація вивчила всі документи. Там передбачена можливість виходу будь-кого із співзасновників (колектив газети, Волинська ОДА, Благодійний фонд "Останній солдат"). Ми спиралися на документи, тому казати, що це було зроблено в односторонньому порядку, – трохи голослівно. Як передбачає закон, ми поінформували про свій вихід кожного із співзасновників та органи юстиції офіційними листами", – каже вона.

Тезу про "безпідставну вимогу голови ОДА Володимира Гунчика перерахувати в бюджет 24% статутного капіталу" Світлана Головачук коментує так:

"Це передбачено чинним законодавством. Якщо орган влади є співзасновником, то частку, вкладену ним (24%), необхідно повернути до державного бюджету України. Якщо я не помиляюся, то йдеться про 35 тисяч гривень. Ці гроші редакція повинна була повернути в річний термін. Цього не зроблено".

Також посадовиця висловила свою думку щодо слів редколегії про те, що всі дії ОДА були спрямовані, "щоб усунути непокірну "Волинську газету" від процесу роздержавлення, знищити морально і матеріально".

"Ця теза мені найбільше подобається. Я можу чітко сказати, що ОДА вийшла із співзасновників, бо "Волинська газета" не виконувала своїх зобов'язань по відношенню до адміністрації. Існує установчий договір, який регламентує діяльність газети та її співпрацю з іншими співзасновниками. Коли створили відділ інформаційної політики Волинської ОДА, ми з'ясували, що в нас відсутні установчі документи видання. На той момент у нас були підписані угоди про висвітлення та передбачені на це кошти. "Волинська газета" отримувала дотацію з обласного бюджету. У 2015 році це було 150 тисяч гривень. Нам потрібні були ці документи для роботи. Ми звернулися офіційним листом з проханням надати нам копію установчих документів. Тут і почалася вся катавасія, оскільки газета не хотіла їх надавати до останнього. Коли ми витребували в офіційний спосіб ці документ, то були вражені. В установчому договорі передбачено, що редакція зобов'язана безкоштовно надавати кожного номеру 20% газети для публікації офіційних повідомлень від ОДА. Цього не робилося. Я особисто телефонувала головному редактору з проханням зробити публікацію про відкриття Ковельського ЦНАПу. Вони пообіцяли це зробити, проте цього так і не відбулося. Я хочу про це говорити, щоб люди розуміли: ніякого тиску не було, ніхто не хоче "усунути непокірну "Волинську газету", – підкреслила вона.

Окрім цього, Світлана Головачук зауважила, що питання про те, що "Волинська газета" не просить грошей у Гунчика, щонайменше, "дискусійне.

"Це дуже смішно. В цій папці – купа листів від головного редактора, датованих і 2017 роком. Він наголошує, що ми зобов'язані передбачити кошти на дотацію, висвітлення. Питання, що вони не просять грошей, щонайменше, дискусійне. І я це можу підтвердити документами", – сказала начальниця.

Наостанок посадовиця розповіла про документи, які "довели" справу до суду.

"Адміністрація вийшла із числа співзасновників "Волинської газети" до підписання "Закону про роздержавлення ЗМІ". Теоретично "Волинська газета" мала не потрапити до списку видань, які підлягають роздержавленню. Проте видання не здійснило перереєстрацію в органах юстиції, через що ОДА і далі числилася одним із співзасновників. Це дало їм змогу подати документи в Державний комітет телебачення і радіомовлення України, щоб претендувати на ті пільги, яке дає роздержавлення. Можливо, правильний підхід з їхньої точки зору, якщо вони стоять на таких позиціях.

Коли видання здійснює перереєстрацію, то воно повинно підписати договір про передачу прав на заснування друкованого ЗМІ зі своїми співзасновниками. Без цього весь процес зупиняється. Я підтверджую, що головний редактор звертався з вимогою підписати цей договір, але це нелогічно, якщо ОДА заявила про свій вихід. Сьогодні це питання неможливо вирішити ніяк інакше, ніж через суд. Але говорити, що хтось на когось тисне, щонайменше, некоректно", – резюмувала Головачук.

Надрукувати
мітки:
коментарів
14 липня 2023
19:32
13 липня 2023
29 березня 2023
14 березня 2023
08 лютого 2023
04 січня 2023
01 листопада 2022
15:22
31 серпня 2022
13 серпня 2022
03 липня 2022