Поділитись:

Лучани зібрали підписи проти хостелу на місці колишньої в'язниці

Субота, 16 вересня 2017, 13:25

Лучани зібрали підписи проти хостелу на місці колишньої тюрми (зараз – Замковий чоловічий монастир Архангелів, – Конкурент). Підписи передали митрополиту Луцькому і Волинському Михаїлу.

Про це у Facebook повідомив громадський активіст Сергій Рижков.

"Вважаємо, що розташування хостелу в такому стилі та ведення тут бізнесу у такому формані є нічим іншим, як наругою над нашої історією та памяттю про усіх вбитих тут людей. Закликаємо не робити бізнес на крові наших предків", сказано у зверненні.

Нагадаємо: у жовтні минулого року пропозиція щодо облаштування хостелу у приміщенні колишньої тюрми прозвучала на комісії з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму Луцької міської ради. Зокрема директор історико-культурного заповідника "Старий Луцьк" Павло Рудецький зазначив, що така ідея у нього була давно.

Однак історики виступили категорично проти цього. Завідувач відділу "Книга Пам'яті" Наукового центру історичних студій Волині, кандидат історичних наук Оксана Сущук вважає облаштування хостелу на місці тюрми нонсенсом. Крім того, у пані Оксани є своє бачення щодо майбутнього приміщення колишньої луцької тюрми. Ще раніше науковець розробила проектну ідею щодо меморіалізації історичного місця. Він передбачає створення цілісного меморіального комплексу.

Довідка:

Луцька тюрма на території комплексу бригіток фактично існувала до середини 60-х ХХ ст. Найбільш трагічною для лучан є подiя 23 червня 1941 р, коли понад 2 тисячі в'язнів було розстріляно органами НКВС на подвір'ї тюрми. Після звільнення Луцька в'язниця знову почала використовуватися радянською владою за призначенням аж до 1958 року.

На території Луцького замку та луцької тюрми з жовтня 1941 р. до червня 1942 р. діяли шталаги № 360 і 365 – німецькі концентраційні табори радянських військовополонених. На окресленій території загинуло і захоронено понад 11 тисяч осіб різного етнічного складу та релігійного спрямування.

Тут же під час німецької окупації функціонувало ґетто, під час ліквідації якого за участю команд СД, німецької та української поліції було знищено 15-16 тисяч осіб. На цій території також був табір цивільного населення, створений після ліквідації ґетто, згодом – табір примусової праці для біженців-поляків.

Надрукувати
мітки:
коментарів
19 вересня 2020
18 вересня 2020
17 вересня 2020
19:30