Поділитись:

Оновлена обласна рада: обшуки при вході, нові комісії й незадоволені депутати

Вівторок, 08 грудня 2015, 21:07

Новий голова – нові правила. Про те, що запрацювала нова облрада можна зрозуміти, тільки-но переступивши поріг приміщення.

Аби добратися до зали, в якій відбувається зібрання депутатів, журналістам влаштували кілька перевірок на наявність зброї чи вибухових пристроїв. Перевіряли не тільки правоохоронці (5 осіб на вході), а й особи без будь-якої форми. В інформаційному просторі швидко поширилася інформація, що це можуть бути охоронці Ігоря Палиці. Такої скрупульозної перевірки у стінах ОДА, мабуть, не було давно.

Депутати зібралися практично у повному складі, за виключенням кількох осіб, яких можна перелічити на пальцях.

У сесійній залі з’явилося чимало нових лиць><span class=У сесійній залі з’явилося чимало нових лиць

Депутати зібралися практично у повному складі><span class=Депутати зібралися практично у повному складі

Віталій Заремба, за свідченнями місцевих ЗМІ, має замінити Володимира Гунчика на посаді голови Волинської ОДА><span class=Віталій Заремба, за свідченнями місцевих ЗМІ, має замінити Володимира Гунчика на посаді голови Волинської ОДА

Як зазвичай буває, засідання 8 грудня розпочалося на декілька хвилин пізніше наміченого часу. Очолив зібрання новообраний голова волинської обласної ради Ігор Палиця.

По праву руку від лідера "Укропу" вмостився свободівець Олександр Пирожик, котрий виконує обов'язки першого заступника голови Волинської обласної ради. Зліва від Ігоря Палиці місце зайняв досвідчений голова Волиснької ОДА Володимир Гунчик.

Помітно, лідер волинського "Укропу" почувався в новому кріслі доволі комфортно і невимушено. Хоча підказками та порадами колег не гребував.

Сесійне засідання депутати розпочали із Хвилини мовчання, яка супроводжувалася сумовитою піснею Сесійне засідання депутати розпочали із Хвилини мовчання, яка супроводжувалася сумовитою піснею "Пливе кача"

Ігор Палиця  під час засідання прислухавця до порад своїх політичних соратників, зокрема Вячеслава Рубльова><span class=Ігор Палиця під час засідання прислухавця до порад своїх політичних соратників, зокрема Вячеслава Рубльова

Голова обласної ради звертався за порадою до досвідченого колеги  – голови Волинської ОДА Володимира Гунчика><span class=Голова обласної ради звертався за порадою до досвідченого колеги – голови Волинської ОДА Володимира Гунчика

Основним питанням другого пленарного засідання першої сесії обласної ради стало узгодження та затвердження складу постійних комісій обласної ради. Голова облради озвучив орієнтовний список голів та членів дев'яти комісій.

Запропонований склад знайшов чимало противників серед депутатів. На думку представника партії "Самопоміч" Михайла Імберовського, політична сила, яку він представляє, матиме недостатньо повноважень у пропонованих постійних комісіях.

"Важаємо, що нас як депутатів від "Самопомочі" не запросили на погоджувальну раду і ми представлені лише членами комісій", - заявив Імберовський.

Депутат від імені партії пові, що вони хочуть озвучити власну позицію стосовно постійних комісій, аби "мандати, які довірила громада, були пропорційно представлені".

Голова обласної ради парирував, що спершу треба створити фракцію "Самопоміч", а вже після цього можна буде вносити зміни в регламент.

Незадоволення запропонованим списком голів та членів комісій висловив представник пропрезидентської політичної сили БПП "Солідарність" Валерій Діброва. Чоловік наголосив, що "Солідарність" – друга за чисельністю політична сила обласної ради. Також депутат запевнив, що погоджувальної ради не було і йому не ві "звідки взявся цей список".

"Ми отримали лише одного керівника комісії", – обурився Діброва.

Ігор Палиця відповів, що запропоновані списки комісій складали керівники найбільших фракцій обласної ради і визначалися з пропозиціями хто і де хоче бути присутнім.

"Пропоную окремо визначитись і якщо є зміни, ми поставимо на голосування", – завершив голова Волинської обласної ради.

Представник політичної сили БПП Представник політичної сили БПП "Солідарність" Валерій Діброва висловив незадоволення з приводу запропонованого списку голів та членів постійних комісій

Депутат Сергій Слабенко був одним із найактивніших у обговоренні питань порядку денного на засіданні><span class=Депутат Сергій Слабенко був одним із найактивніших у обговоренні питань порядку денного на засіданні

Лідер Лідер "Нашого краю" Святослав Кравчук ознайомлюється із порядком денним сесійного засідання

Журналістка видання Журналістка видання "Хроніки Любарта" показує щось цікавеньке депутату від політичної партії "Наш край" Романові Микитюку

Обранець від Обранець від "Самопомочі" Костянтин Зінкевич засумував. Депутати не підтримали пропозицію призначити його головою однієї з постійних комісій
Фіаско зазнали спроби політичних сил "Солідарність" та "Самопоміч" посадити у керівне крісло кількох комісій своїх представників. Так, відгуку в депутатів облради не отримала пропозиція призначити Михайла Бегаля (партія "Солідарність") головою комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства та дитинства. Також лише 21 депутат проголосував за призначення Костянтина Зінкевича (партія "Самопоміч") головою комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби із злочинністю та корупцією.

Загалом, робота оновленої обласної ради 8 грудня на диво відзначалися високою продуктивністю та злагодженістю.

Романа Микитюка окрім роботи в сесійній залі не покидають й інші справи поза межами ОДА><span class=Романа Микитюка окрім роботи в сесійній залі не покидають й інші справи поза межами ОДА

Голова правління фонду Голова правління фонду "Новий Луцьк" Олександр Товстенюк спостерігав за сесією облради із задніх рядів

Надрукувати
мітки:
коментарів