Наче полум'я серед трав: у лісі зацвіла одна з найкрасивіших диких рідкісних квіток (фото)

Середа, 05 серпня 2026, 16:20

На луках і лісових галявинах розпочалося цвітіння косариків черепичастих, або косариків лучних. Ця рідкісна рослина, занесена до Червоної книги України, привертає увагу пурпурово-ліловими суцвіттями та зовні нагадує садовий гладіолус.

Про це пише Лісовиця.

Косарики черепичасті належать до дикорослих родичів гладіолусів. Їх легко впізнати за високим стеблом, вузьким загостреним листям і яскравими квітами, які розпускаються поступово  від нижньої частини суцвіття до верхівки.

Саме через таку форму квітучі рослини здалеку нагадують смолоскипи, що височіють над зеленими луками. А гостре листя дало їм народну назву, адже воно схоже на леза шабель або косарських мечів.

Найчастіше косарики можна побачити на вологих луках, лісових галявинах і узліссях. Тут вони створюють яскраві пурпурові акценти серед густої трави та приваблюють джмелів і інших комах-запилювачів.

Оскільки косарики черепичасті занесені до Червоної книги України, зривати їх не можна. Фахівці закликають милуватися цими квітами лише у природному середовищі, адже збереження таких рослин залежить від дбайливого ставлення до природи.

Щороку цвітіння косариків нагадує, що найцінніші природні скарби нерідко приховані не в садах, а на диких луках, де вони зберігають свою красу без втручання людини.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: