У Китаї чоловік вдав, що помер, бо не хотів покарання за нетверезе водіння

Неділя, 26 липня 2026, 03:58

В Китаї підозрюваний у водінні в нетверезому стані інсценував свою смерть, щоб уникнути судового переслідування і втекти на південь країни.

Випадок стався раніше, але розсекретили його для журналістів лише нещодавно, пишуть БУКВИ.

У січні 2025 року в центральній провінції Хенань чоловіка, на прізвище Сі, заарештували за водіння у нетверезому стані. Виявилось, що його вже двічі штрафували за подібні порушення.

Згідно з китайським законодавством, водіння напідпитку може каратись позбавленням посвідчення водія, арештом на строк до шести місяців та штрафом.

Чоловік вийшов під заставу і побоювався, що цього разу його таки ув’язнять, тож вирішив інсценувати свою смерть.

У червні минулого року Сі придбав труну та інсценував смертельне передозування – розкидав порожні баночки з-під ліків по всьому будинку, затримав дихання та використав спеціальне обладнання для охолодження свого тіла.

Родина накрила голову чоловіка й казала усім, що це через «спотворене» передозуванням обличчя. 

До настання темряви його мати та бабуся поспішно поховали труну, а Сі втік до провінції Юньнань на південному заході Китаю в пошуках роботи.

Поліція прибула після того, як їй повідомили про «смерть» Сі, але не змогла оглянути тіло, бо труну вже закопали. У правоохоронців виникли підозри через те, що родина не звернулася за невідкладною медичною допомогою та придбала труну заздалегідь.

Пізніше слідчі не знайшли свідоцтва про смерть у лікарні, протоколу кремації чи інших документальних доказів смерті Сі. Родичі та жителі села також зазначили, що його обличчя залишалося закритим, а тіло бачили лише його мати та бабуся. Поліція дійшла висновку, що Сі живий, і розпочала його розшук.

У квітні цього року чоловіка знайшли і заарештували. Наступного місяця його засудили до п’яти місяців арешту та штрафу в розмірі 20 000 юанів (3000 доларів США).

11 червня поліція розпочала кримінальне розслідування щодо його матері та бабусі за підозрою у переховуванні правопорушника.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: