Бувало, троє дітей уже стоять з зібраними сумками, мовляв, заберіть нас, – луцька інспекторка ювенальної превенції

Середа, 08 липня 2026, 12:00

Понад десять років працює в ювенальній превенції капітан поліції Сніжана Лапків. Розповідає, що свою роботу дуже любить, хоча на службі бувають і складні випадки.

Найважче працювати з дітьми, які дуже прив’язані до батьків, хоч ті їх не цінують. І ти мусиш їм пояснити разом з психологом, чому так сталось, що батьки їх не люблять. На службі періодично трапляються випадки жорстокого поводження з дітьми, складні життєві обставини. Тоді Сніжана приїжджає на виклик разом з профільною службою. Якщо подія підтверджується – діти вилучаються, – розповіли у пресслужбі волинської поліції.

 

Пригадує останній випадок у Луцькому районі, коли приїхали, а троє дітей уже стоять з зібраними сумками, мовляв, заберіть нас. Тоді їх вилучили, але батьки одумались, стали на шлях виправлення, і дітей повернули. 

 

Звісно, з такими сім’ями працюють далі, перевіряють умови проживання, обстежують. Тобто тримають ситуацію на контролі, і не лише ювенали, а й поліцейські офіцери громад, дільничні тощо.

 

У квітні 2021 року всю країну облетіла новина про знайденого 7-річного Матвійка, який напередодні пішов з дому і загубився. Історія в родині також була складна, хлопчика з братом вилучали, потім повернули матері. Сьогодні у них усе добре, сім’я під наглядом, Сніжана завжди на зв’язку з Матвієм. Важко уявити, що тоді могло б статись з дитиною, аби поліція вчасно не зреагувала і не залучила на пошуки сотні правоохоронців. 

 

«Для нас життя і здоров’я дітей – найвища цінність, – зауважує поліцейська. – І найбільша вдячність для мене – це коли діти довіряють, коли бачать на вулиці і усміхаються, вітаються, пишуть слова подяки в своїх соцмережах та навіть відвідують на роботі. Це дуже приємно».

 

Сніжана переконана, що кожна дитина є доброю, потрібно вміти знайти до неї підхід.

«Коли починаєш спілкуватися, дитина розкривається, вже довіряє, розуміє, що ти їй не нашкодиш, а хочеш допомогти», – говорить ювеналка.

Сніжана Лапків також наголошує про особисту безпеку та безпеку в інтернеті, просить, аби діти обережно розміщували контент в соцмережах. Особливо в літній період важливо дотримуватись правил безпеки на воді, не керувати транспортними засобами без посвідчення, бути обережними. 

  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: