Після травм і поранень вчать жити заново: реабілітаційний центр на Волині відзначив 10-річчя (відео)

Середа, 24 червня 2026, 19:10

У Луцькому районі у селі Боратин уже 10 років працює реабілітаційний центр, де людям допомагають після аварій, поранень, травм хребта і спини, інсультів, черепно-мозкових травм та ампутацій.

Про історії Юрія, ветерана Ярослава та засновниці центру Наталії Больчук йдеться у сюжеті телеканалу «Конкурент Волинь».

Випадкове падіння в під'їзді розділило життя Юрія на до і після. Чоловік спіткнувся на сходах і отримав надзвичайно важку травму шиї. Перестав ходити та майже нічого не відчував. Тепер життя Юрія – це постійні реабілітації. Він заново мусить вчитися відчувати своє тіло.

Боротьба за своє тіло триває ось уже не перший рік і у ветерана війни Ярослава. Важке поранення він отримав на фронті у 2023 році.Та попри складний стан, Ярослав бачить зміни. Каже, що раніше не міг рухати ногами, а зараз є значні покращення.

У центрі, де проходять реабілітацію, Ярослав і Юрій допомагають людям після аварій, поранень, травм, хребта і спини, інсультів, черепно-мозкових травм та ампутацій.

Його засновниця Наталія Больчук не зі слів знає, як одна мить може змінити геть усе.

«Ми їхали і в нас лопнуло колесо, машина полетіла в кювет. Я сиділа ззаду і тримала дитину на руках. Нашому синові старшому було тоді 2,5 роки...Я обняла дитину і вдарилася головою в бік і так зламала шию. Відтоді вже 25 років минуло», – розповідає жінка.

Власний біль родини Больчуків переріс у справу життя – реабілітаційний центр, який відзначив десятиріччя свого існування.

Представниця громадянського руху «Свідомі» Алла Надточій каже, та робота, яку щодня робить колектив закладу, – колосальна і надзвичайно важлива.

Для Юрія, Ярослава та багатьох інших цей центр став місцем, де після найважчих травм вони заново вчаться рухатись, робити кроки до відновлення. Головне вірити в себе і не здаватись.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: