Вранці, в обід чи ввечері: коли краще їсти солодке, щоб не набрати кілограми

Солодощі та десерти не завжди однаково впливають на наш організм та самопочуття. Але важливо знати, як саме та коли їх вживання принесе найменше шкоди.
Цукерка до кави, шматочок торта до чаю ввечері чи шоколадний батончик замість перекусу, ці та інші солодкі звички є досить розповсюдженими, але чи правильними, – пише NV.
Вживання білого цукру пов’язують зі шкодою для багатьох систем людського організму. Він має негативний вплив на мозок, підшлункову, печінку, суглоби, серце, кишківник тощо. Але навіть найстрашніші загрози не стають достатньо вагомою причиною, щоб не поласувати улюбленим десертом.
Якщо ж ви зробили свій вибір на користь печива та шоколадки, то врахуйте правильний час їх вживання. Період дня впливає на те, як наше тіло сприйматиме солодке. Фахівець з метаболічної медицини Стефан Кабіш з Берлінської клініки Шаріте розповів, що найкращий час для вживання солодкого – відразу після їжі.
«Офіційних рекомендацій щодо цього немає, але якщо розглядати метаболізм та його механізми, то це найрозумніше. Адже підвищення рівня цукру в крові відбувається повільніше, якщо травлення вже зайняте. Особливо ідеальні клітковина та білки, тобто картопля, сир або лляна олія, щоб дещо сповільнити надходження цукру в кров», — зазначив Кабіш.
За його словами, повільне підняття цукру важливе, адже різкий стрибок у крові призводить до того, що підшлункова залоза виділяє значно більше інсуліну, ніж зазвичай. Інсулін потім швидко знижує рівень цукру. Такі коливання тимчасово викликають втому. Хоча немає досліджень, які б однозначно доводили, що саме ці піки мають довгострокові наслідки, як-от цукровий діабет, позитивними для метаболізму вони точно не є.
Проте перекушування після їжі має – окрім пом’якшення цих цукрових піків – ще одну перевагу. Таким чином, ви з'їсте менше. Коли основний прийом їжі складається з білків, клітковини та складних вуглеводів, тоді менше хочеться десерту, і його не вдасться з'їсти так багато.
Які саме солодощі краще вживати
Стефан Кабіш пояснив, що рідина зазвичай дуже швидко потрапляє в кров, тому солодкі напої провокуватимуть більші стрибки цукру. З твердими солодощами, такими як шоколад, це трохи інакше. Однак завелике кількісне співвідношення вільного цукру в цілому є проблемою. Тут важливіше обмежувати загальну чисельність — форма та вид є другорядними при великих кількостях.
В який час доби найкраще їсти солодощі
Фахівець зазначив, що якщо існує необхідність у споживанні цукерок чи тістечок, найкраще робити це вранці. На це є кілька причин: ми знаємо, що вранці організм краще засвоює вуглеводи (які і є ланцюжками цукрів), ніж увечері. Цукор швидше потрапляє з крові до клітин тіла і слугує там для забезпечення енергією або зберігається як жир. Тому з'ївши солодке зранку, решту дня ми ще витрачаємо цю енергію для руху. Окрім того, Стефан Кабіш порекомендував обмежити вживання десертів та іншої висококалорійної їжі перед сном. «Вночі ми засвоюємо менше енергії, тому стимулювати травлення перед сном не оптимально», — підсумував фахівець з метаболічної медицини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
На сайті використовуються файли cookie. Для згоди, будь ласка, натисніть «Прийняти». Докладну інформацію можна знайти на сторінці Політика конфіденційності.