Військові можуть повернутися із СЗЧ через Армія+: як це працює

Військовослужбовці, які самовільно залишили військову частину, можуть повернутися на службу за новою процедурою. Найпростіше це зробити через застосунок Армія+, де можна самостійно обрати підрозділ та подати рапорт.
Про це повідомляє Міністерство оборони України.
Військові, у яких зафіксовано самовільне залишення частини до 12.06.2026 р., можуть повернутися на службу до 20.09.2026 р. за новою процедурою – без батальйонів резерву та з можливістю самостійно обрати підрозділ з переліку.
Найпростіший шлях – через застосунок «Армія+», в якому можна:
- обрати новий підрозділ з переліку;
- вказати бажаний напрям служби та свій досвід;
- отримати супровід до зарахування в нову частину.
Після погодження рапорту в Армія+ з’явиться статус «В дорозі». Він підтверджує, що військовий добровільно повертається на службу, і дає 5 днів, щоб прибути до нової частини.
Подати заявку також можна:
- напряму до обраної військової частини;
- через 1-й Центр рекрутингу Сухопутних військ ЗСУ або 2-й Центр рекрутингу Десантно-штурмових військ – для військовослужбовців ЗСУ.
Наразі програма доступна для військовослужбовців ЗСУ та ДССТ. Для військових НГУ можливість подати рапорт в Армія+ запрацює найближчими днями.
Програма діє 100 днів – до 20 вересня 2026 року включно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
На сайті використовуються файли cookie. Для згоди, будь ласка, натисніть «Прийняти». Докладну інформацію можна знайти на сторінці Політика конфіденційності.