Поділитись:

Норвегія обмежила використання генеративного ШІ у школах

Понеділок, 22 червня 2026, 01:25
Норвегія обмежила використання генеративного ШІ у школах

Уряд Норвегії запровадив обмеження на використання генеративного штучного інтелекту в школах, які набудуть чинності з початком нового навчального року наприкінці серпня.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters з посиланням на прем'єр-міністра країни Йонаса Гара Стере.

За його словами, Норвегія майже повністю заборонила використання генеративних інструментів ШІ учнями початкової школи, а для старших школярів запровадила обмеження, щоб мінімізувати можливий негативний вплив технології на навчальний процес.

Зазначається, що після суттєвого погіршення результатів освітніх тестувань уряд у 2024 році заборонив використання смартфонів у школах і розширив повноваження вчителів для підтримання дисципліни в класах.

Як заявив прем’єр-міністр, використання штучного інтелекту підвищує ризик того, що молодші учні пропустять важливі етапи навчання.

«Найважливіше в школі — щоб наші діти навчилися читати, писати та розв’язувати математичні задачі», — сказав Стере, додавши, що нові правила почнуть діяти з початком навчального року наприкінці серпня.

В уряді уточнили, що учні з першого по сьомий клас не повинні використовувати інструменти штучного інтелекту. Учням середньої школи дозволять користуватися ними лише обмежено та під наглядом вчителів.

У старшій школі учні віком від 17 до 19 років мають навчитися відповідально використовувати ШІ для підготовки до подальшого навчання та роботи.

Норвегія почала впроваджувати комп’ютери в навчальний процес ще у 1990-х роках, а планшети – після появи iPad у 2010-х, поступово зменшуючи залежність від підручників і рукописного письма.

Водночас уряд у п’ятницю заявив, що запропонує законодавчі зміни для збільшення використання друкованих підручників у школах, що має скоригувати тенденцію до надмірної цифровізації освіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів