Президент Польщі ініціював позбавлення Зеленського ордена Білого Орла: що стало причиною

Президент Республіки Польща Карл Навроцький ініціював розглянути питання про позбавлення Володимира Зеленського найвищої державної нагороди – Ордена Білого Орла.
Причиною стало те, що один із підрозділів Збройних сил України отримав назву в честь «Героїв УПА».
Навроцький різко розкритикував рішення українського президента, заявивши, що рішення про присвоєння Окремому центру спеціальних операцій «Північ» ССО ЗСУ найменування на честь Героїв УПА «дає аргументи російській пропаганді». Він також стверджує, що це свідчить про нібито «неготовність України до європейських стандартів історичної пам’яті», пише Слово і Діло з посиланням на польський портал Onet.
На заяву президента Польщі відреагував міський голова Львова Андрій Садовий. Він нагадав, що президент України Володимир Зеленський отримував Орден Білого Орла у 2023 році «від імені українського народу та українського війська».
«Цікаво буде подивитися, як пан Навроцький їхатиме забирати цю нагороду в українських військових. Наразі він, наскільки відомо, не наважувався перетинати український кордон. Війна проявляє всіх: і тих, хто безпосередньо в ній, і тих, хто спостерігає збоку. Ми завжди пам’ятатимемо неймовірний порив польського народу, який щиро й віддано допомагав і допомагає українцям із перших днів повномасштабної війни», – наголосив Садовий.
Він також зазначив, що «на військовому Меморіалі у Львові серед українських прапорів майорять і біло-червоні прапори загиблих польських добровольців».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
На сайті використовуються файли cookie. Для згоди, будь ласка, натисніть «Прийняти». Докладну інформацію можна знайти на сторінці Політика конфіденційності.