Поділитись:

Чи можна купити щастя за гроші: Білл Гейтс здивував зізнанням

Середа, 27 травня 2026, 03:59
Чи можна купити щастя за гроші: Білл Гейтс здивував зізнанням

Співзасновник Microsoft, мільярдер Білл Гейтс дав несподівано відверту відповідь на одне з найстаріших питань: чи можуть гроші зробити людину щасливою.

Про це пише УНІАН.

У центрі нової хвилі обговорень опинилися його слова з Reddit AMA-сесії 2019 року, які знову стали вірусними у соцмережах та медіа. Гейтс прямо визнав, що фінансова забезпеченість зробила його життя щасливішим – але не через яхти чи розкішні маєтки.

Відповідаючи на питання користувача про те, чи зробили його мільярди щасливішим, Гейтс сказав: «Так. Я не думаю про витрати на медицину чи навчання».

За словами бізнесмена, найбільша перевага багатства – це свобода від постійної тривоги через гроші, несподівані витрати та фінансові кризи. Водночас він наголосив:

«Звісно, вам не потрібен мільярд, щоб дійти до цього». 

Коментар Гейтса викликав широкий резонанс, оскільки багато людей побачили у ньому не типову «філософію мільярдера», а більш приземлену думку про повсякденне життя.

У матеріалах зазначається, що Гейтс фактично відокремив поняття «екстремального багатства» від «фінансової стабільності"». На його думку, найбільше щастя дає не надмірна розкіш, а можливість не боятися медичних рахунків, втрати роботи чи боргів. 

Що кажуть дослідження

Економісти та психологи вже десятиліттями досліджують зв’язок між доходом і рівнем щастя. Зокрема, лауреат Нобелівської премії Деніел Канеман разом з економістом Ангусом Дітоном дійшли висновку, що емоційне благополуччя зростає разом із доходами – насамперед тому, що гроші зменшують стрес і невизначеність. 

Водночас більшість дослідників погоджуються: після досягнення базової фінансової стабільності вплив грошей на щастя стає значно слабшим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів