Поділитись:

Родина заявляє про ознаки катувань: на Волині розслідують справу про вбивство мобілізованого

П'ятниця, 10 квітня 2026, 12:01
Родина заявляє про ознаки катувань: на Волині розслідують справу про вбивство мобілізованого

На Волині розслідують смерть мобілізованого вірянина-баптиста Дмитра Коваля. Родина чоловіка заявляє про ознаки насильницької смерті та катувань.

Про це повідомив громадянський рух «Всі разом».

У місті Ковель Волинської області розгортається резонансна справа навколо загибелі члена церкви Міжнародного союзу церков євангельських християн-баптистів (МСЦ ЄХБ). Дмитро Коваль, який через релігійні переконання просив про альтернативну службу, помер під час проходження військової служби за нез’ясованих обставин менш ніж за три тижні після мобілізації. Родина та громада заявляють про ознаки насильницької смерті та катувань.

Дмитро Коваль одружився у 2023 році, на момент трагедії у нього залишилася дружина Лілія та шестимісячна донька. За повідомленням Відділу заступництва МСЦ ЄХБ, 2 березня Дмитро прибув до міста Тлумач (Івано-Франківська область), щоб врегулювати питання з ТЦК та отримати бронювання за місцем роботи. Того ж дня його було доставлено поліцією до територіального центру комплектування.

Попри неодноразові заяви Дмитра про те, що його віра забороняє брати до рук зброю, і прохання замінити службу на альтернативну (згідно зі ст. 35 Конституції України), він був мобілізований. Його направили до військової частини А4862 (425-й окремий штурмовий батальйон «Скеля»).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку в ЖК «Атлант» під час роботи ТЦК постраждала вагітна (відео)

Після цього, 6 березня, Дмитра доставили до Дніпропетровської області. Зв’язок із ним фактично припинився. Родині вдалося отримати лише короткий голосовий запис, зроблений, за словами близьких, під пильним контролем. У ньому Дмитро просив про молитву та допомогу, наголошуючи, що перебуває у важкій ситуації. 21 березня, згідно з офіційними даними, Дмитро Коваль помер під час проходження військової служби. Тоді як офіційне сповіщення про смерть родина отримала лише 26 березня.

30 березня тіло Дмитра привезли до Ковеля. Оглянувши тіло, дружина змогла впізнати його лише за особливостями на тілі – родимки, форма вух, зморшки тощо. За її свідченнями, на тілі Дмитра було виявлено численні тілесні ушкодження: синці та забої, рана на спині, впадина на грудній клітині позаду в області серця, посиніння на шиї.

Дружина загиблого звернулася до поліції з вимогою зафіксувати ознаки катувань, проте, за її словами, правоохоронці відмовилися складати документи, посилаючись на те, що справу вже відкрито за ст. 115 (умисне вбивство) КК України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Приймав у BEHEALTHY і читав лекції в медінституті: у Луцьку мобілізували відомого лікаря з «бронею»

Громада МСЦ ЄХБ закликає до розголосу та справедливого розслідування. Юристи та родичі вимагають перекваліфікації справи, вбачаючи у діях посадових осіб ознаки злочинів за низкою статей Кримінального кодексу України, зокрема ст. 127 (катування), ст. 146 (незаконне позбавлення волі), ст. 365 (перевищення службових повноважень), ст. 426-1 (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень).

Наразі тіло Дмитра залишається в морзі міста Ковель. Родина очікує на проведення додаткових незалежних експертиз, які мають встановити реальну причину смерті чоловіка.

Нині представники громадянського руху «Всі разом» направили запит на офіційний коментар від представників військової частини А4862 щодо обставин загибелі Дмитра Коваля та очікують на відповідь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів