Як правильно вітатись на Вербну неділю
У неділю, 5 квітня, православні українці та греко-католики відзначатимуть Вербну неділю. В цей день прийнято не тільки відвідувати службу та святи вербу, а й по-особливому вітатись.
Що треба казати у Вербну неділю, аби не осоромитись, розповів Телеграф.
Зауважимо, що 5 квітня римо-католики та протестанти святкують Великдень.
Як вітатись на Вербну неділю
В цей день не слід говорити звичні «Добрий день» чи «Добрий ранок», адже Вербна неділя – одне з великих церковних свят. Віряни вітають зазвичай «Слава Ісусу Христу!» У відповідь треба казати «Навіки слава!», «Слава навіки!», «Навіки-віків! Амінь», «Слава навіки Богу!».
Окрім того, є й традиційне народне привітання, яке супроводжується легеньким «побиттям» освяченою вербою. Вважається, що така дія дарує людині добру вдачу та захищає її. В такому разі слід казати: «Не я б’ю – верба б’є! За тиждень Великдень!».
Зауважимо, що на заході України цими слова зустрічають усіх людей в Вербну неділю. В українському фольклорі можна зустріти й більш довші варіанти вітання, зокрема:
- Не я б'ю, лоза б'є, лоза б'є – не заб'є. Від нині за тиждень буде Великдень" (галицьке вітання).
- Не я б'ю, верба б'є! Будь величний, як верба, здоровий як вода, багатий як земля.
- Не я б'ю, лоза б'є, лоза б'є – не заб'є, від нині за тиждень буде Великдень. Будь здоровий як вода, багатий, як земля, а красний як тая паска, бо в ній Божа ласка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Вербна неділя: розклад богослужінь у храмах Луцька
- Вербна неділя 2026 в Україні: дата, традиції та заборони
- Вербна неділя: коли не можна працювати на городі, щоб не накликати на себе біду