Давні волинянки мили голову «собачим милом»: що це таке
Понеділок, 16 березня 2026, 14:30
Дослідники розповіли, чим у давнину мили коси на Поліссі.
Про це йдеться у відео етропарку Ладомирія, що на Рівненщині.
«Це відео про один із засобів, який використовували для миття голови на Поліссі в ХІХ столітті», – розповіли там.
У ролику розповіли, що на Поліссі у 19-20 ст. для миття волосся використовували сироватку, буряковий квас, білок яйця, а також – зілля з народною назвою «собаче мило».
Основною зачіскою вважалось заплітання кіс. Українські жінки віддавна вірили, що коса має магічну силу та може принести щастя, здоров'я та довголіття.
У коментарях користувачі також додали, що їхні предки мили волосся попелом, а споліскували відварами трав і навіть оцтом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Вироби з коріння дерев: майстер з Волині вражає своїм унікальним талантом (відео)
- 🤭На Волині жінки готують соковиті розкішниці для військових (відео)
- Які скарби приховує 400-літня церква неподалік Нововолинська (відео)