Поділитись:

Нацбанк почав вилучати з обігу банкноти номіналом 50 та 200 гривень

Четвер, 19 лютого 2026, 11:09
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Національний банк України почав вилучати з обігу банкноти номіналом 50 та 200 гривень, випущені у 2003–2007 роках.

Про це пише ТСН, посилаючись на регулятор.

Громадянам не потрібно йти до банку спеціально для обміну старих купюр: процес відбуватиметься поступово під час звичайних розрахунків. Старі банкноти, що надійшли до банків, більше не повертатимуться в обіг, а попрямують до НБУ для перерахунку та утилізації.

Заміна старих купюр на більш сучасні та захищені здійснюється для оптимізації готівкового обігу та підвищення якості грошей. Згодом планується вилучення всіх застарілих банкнот.

Що стосується дрібних монет номіналом 1 та 2 гривні, їх дизайн міняти поки не будуть. Процес оновлення монет було розпочато до повномасштабної війни, але зараз припинено.

Раніше за аналогічною схемою вже замінювали банкноти номіналом 500 гривень старого зразка. Після вилучення банкнот номіналом 50 гривень та 200 гривень банкнотно-монетний ряд гривні буде складатися лише з сучасних грошових знаків, що значно підвищить захист і надійність національної валюти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів