Поділитись:

На Волині оздоровили майже 24 тисячі дітей

Вівторок, 01 серпня 2017, 13:50

Цьогоріч запланували охопити оздоровчим відпочинком більше 31 тисячі дітей, а це становить майже 30 відсотків дітей області від 7-ми до 17-ти років.

На сьогодні ці послуги вже отримали близько 24-х тисяч дітей (17,6 %). Про це проінформувала заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець, – повідомляє відділ інформаційної політики ОДА.

Так, Світлана Мишковець наголосила, що у першочерговому порядку оздоровлюються діти пільгових категорій:

"Наше завдання – 100-відсотково охопити оздоровленням та відпочинком дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування і дітей, батьки яких загинули під час проведення антитерористичної операції. Також оздоровлюються діти й інших пільгових категорій".

Загалом на сьогодні в області працює 10 позаміських закладів оздоровлення та відпочинку різних форм власності та підпорядкування. Окрім цього, зі слів Світлани Мишковець, з 1 серпня в Іваничах відкривається ще один позаміський заклад "Барвінок", який торік передали із власності Іваничівської районної організації профспілки працівників агропромислового комплексу в Іваничівську районну комунальну власність.

"В області не лише збережено дитячу оздоровчу базу, але й поповнено новим дитячим табором. Ми вже говорили, що відкрився табір "Парасолька", який розташований в селі Дольськ Турійського району, та активно почав працювати і приймає не тільки дітей із Волинської області, але й дітей з Луганської та Донецької областей", – зазначила заступник голови облдержадміністрації.

До слова, на оздоровлення дітей із Луганської та Донецької областей із обласного бюджету використано 199 тис. грн. І на сьогодні оздоровилось вже більше 40-ка дітей, ще 25 дітей очікують на оздоровлення.

Окрім цього, з обласного бюджету спрямовано 112 тис. грн для оздоровлення 28-ми дітей дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування віком до 18-ти років, які навчаються у вищих навчальних закладах І, ІІ рівня акредитації обласної комунальної власності.

2 млн 300 тис. грн виділено субвенцію з обласного бюджету на придбання путівок для оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки на умовах спів фінансування 50/50 райдержадміністраціям, виконкомам міських рад та об'єднаним територіальним громадам. Варто зазначити, що усі міськвиконкоми, райдержадміністрації та ОТГ закупили путівки у місцеві оздоровчі заклади, що дозволило суттєво зекономити кошти на перевезення груп дітей та залишити кошти місцевого бюджету в області.

"Загалом наразаі придбано 1 390 путівок на суму майже 5 млн грн. За підсумками двох літніх місяців будуть проаналізовані залишки коштів, і ще у серпні є можливість оздоровити дітей. Тому хочу навести позитивний приклад: Луцька райдержадміністрація планує додатково придбати ще 20 путівок для оздоровлення дітей, батьки яких перебувають у зоні АТO", – відзначила Світлана Мишковець.

Окрім стаціонарних закладів, в області працював 181 табір відпочинку з денним перебування, яким охоплено для відпочинку понад 15 тис. дітей. Також дітей оздоровлювали і за межами області, зокрема за путівками міністерств соціальної політики та охорони здоров'я через управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації у "Молодій гвардії" міста Одеса оздоровлено 162 дитини та ще 34 перебуває на відпочинку. У "Артеці" в Київській області оздоровлено 131 дитину, перебувають на відпочинку ще 25 осіб. Через департамент соціального захисту населення облдержадміністрації оздоровлено та проліковано у санаторіях 40 дітей-інвалідів, інвалідність яких пов'язана із наслідками Чорнобильської катастрофи. Через управління охорони здоров'я облдержадміністрації оздоровлено та проліковано у санаторіях 1680 дітей пільгових категорій.

Тож на завершення розгляду питання голова облдержадміністрації Володимир Гунчик висловив пропозицію після оздоровчої кампанії провести додаткове обстеження таких закладів і за потреби зарахувати їх у перелік об'єктів соціально-економічного розвитку.

"Ситуація з кожним роком покращується, і ми бачимо, що кількість дітей з кожним роком збільшується. Тому Волинь повинна активно продовжувати використовувати свої ресурси, але вони повинні бути готові і бути на високому рівні. Нам потрібно подумати над тим, аби у наступному році передбачити додаткові капітальні видатки на покращення матеріально-технічної бази наших оздоровчих закладів", – відзначив Гунчик.

Надрукувати
мітки:
коментарів
03 липня 2020
14:00
02 липня 2020
01 липня 2020
29 червня 2020
27 червня 2020
26 червня 2020
23 червня 2020