Поділитись:

«Я хочу до себе додому»: як лучани повертаються у домівки після атаки шахеда (відео)

Середа, 27 серпня 2025, 13:41
«Я хочу до себе додому»: як лучани повертаються у домівки після атаки шахеда (відео)

26 серпня рік тому мешканці будинку на проспекті Відродження у Луцьку пам'ятають до найдрібніших деталей. Під час чергової атаки на Луцьк вибух шахеда зруйнував верхні квартири, вибив вікна і двері, понівечив стіни. 

Як люди повернулися до власних осель – йдеться у сюжеті телеканалу «Конкурент TV».

«Я хочу до себе додому»: як лучани повертаються у домівки після атаки шахеда (відео) 

Мешканець будинку Віктор в деталях згадує пережите.

«Буквально дві хвилини. Я не встиг доїхати з заправки, бо мала їхала одною машиною, я їхав другою з дочкою. То дочка з одної сторони, я з другої, ми під'їхали, вже всьо – МЧСки були в хаті», – пригадує чоловік.

«Я хочу до себе додому»: як лучани повертаються у домівки після атаки шахеда (відео) 

Шок і страх відчував абсолютно кожен.

«Ой, да, жах. Особенно діти. На п'ятому поверсі хлопчик був сам. Поцілили в сусідню і заділи їхнього. А він якраз десь вийшов на кухню чи що. Ой, жах», – каже Віктор.

З його слів, у сусіда з п'ятого поверху ситуація була найкритичніша, бо ж вибух припав саме на його квартиру.

«Це Максим. Оце якраз до нього влетіло в квартиру. І слава Богу, що він був на роботі. Жінки не було вдома. Якраз там, де він спить, там спальня туда-сюда, а там панель та впала повністю. От коли шахед падав і туда панель впала. Все вигоріло. В квартирі все вигріло, все згоріло», – додав лучанин.

Віктор став одним із перших, хто повернувся у рідну квартиру. Каже, загалом довелося вкласти чимало своїх коштів, аби мати можливість повернутися у відновлену оселю.

«Я хочу до себе додому»: як лучани повертаються у домівки після атаки шахеда (відео) 

«Я, мабуть, самий перший, який вернувся сюди. В мене ще ремонт йшов в квартирі, але я вже не міг жити на тій на зйомній квартирі. Я не можу такого. Я хочу до себе додому. Я вернувся і все. Це пройшло десь пів року», – поділився думками Віктор.

Згадує, перша ніч у своїй квартирі була для нього символічною. Повернення додому після пережитого стало моментом полегшення і віри в те, що навіть після руїн можна знову почати жити.

Минув рік від тієї страшної ночі, та попри біль і страх, мешканці поступово відбудовують свої домівки та повертаються до життя. І тепер, кажуть, під час кожної тривоги спускаються в укриття, оскільки розуміють, що ціллю для ворожих ракет і дронів може бути будь-яке мирне місто і будь-яка багатоповерхівка чи дім, де живуть українські сім'ї

«Я хочу до себе додому»: як лучани повертаються у домівки після атаки шахеда (відео)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів