Поділитись:

Не наближайтесь до кордону: Україна застерегла білорусь через військові маневри «Захід-2025»

Субота, 23 серпня 2025, 10:05
Не наближайтесь до кордону: Україна застерегла білорусь через військові маневри «Захід-2025»

Міністерство закордонних справ України на тлі запланованих військових навчань на території Білорусі, які проведуть спільно з Росією вже за кілька тижнів, оприлюднило важливо заяву. Там нагадали про співучасть Мінська у злочинах Москви та порадили не наближатися до українського кордону під час вищезгаданих навчань.

Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на заяву МЗС України.

У відомстві констатували, що з 2022 року Білорусь є співучасницею злочину агресії росії проти України. Мінськ надав російським окупантам територію Білорусі та її повітряний простір для нападу, і продовжує її підтримувати.

«Співпраця режимів у москві та мінську становить безпосередню загрозу не лише для України, але і для Польщі, держав Балтії та всієї Європи, а також перешкоджає мирним зусиллям Президента США Дональда Трампа щодо припинення війни», – ідеться у повідомленні.

МЗС закликало партнерів України бути пильними та посилити санкційний та політичний тиски на росію та білорусь, протидіяти пропаганді та зміцнювати обороноздатність України, яка захищає Європу від загрози також.

Нагадаємо, спільні військові навчання росії та ьілорусі «Захід-2025» заплановані на середину вересня. У москві стверджують, що маневри матимуть виключно оборонний характер і спрямовані на відпрацювання дій у відповідь на можливу агресію проти так званої Союзної держави.

Варто зазначити, що місця проведення навчань досі не визначені. Тобто, немає чіткого розуміння, чи буде це відбуватися безпосередньо в прикордонні з Україною чи все ж таки в тих регіонах, які ближче до країн Балтії, чи до Польщі.

Також повідомляли, що перші колони росіян і техніки почали прибувати до білорусі в межах підготовки до чергових спільних навчань «Захід-2025». Водночас Україна поки що не фіксує жодної безпосередньої загрози.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів