Поділитись:

Цілющу воду зі Світязю возили у бочках німецьким панночкам: тревел-блогери розповіли таємниці озера (фото, відео)

Середа, 20 серпня 2025, 13:00
Ілюстрація з книги «Відчуй Україну. 50 найкрасивіших куточків України»
Ілюстрація з книги «Відчуй Україну. 50 найкрасивіших куточків України»

Волинське озеро Світязь з усіма своїми принадами та таємницями увійшло у топ-10 дивовижних водойм України за версією подружжя тревел-блогерів Олі Манько та Макса Узла.

Нещодавно друком вийшла їхня книга «Відчуй Україну. 50 найкрасивіших куточків України». Це путівник мандрівників, який розкриває різноманіття, багатство і культури України.

Журналісти сайту новин Луцька та Волині «Конкурент» придбали книгу і поспішаємо ділитись з читачами неймовірними враженнями Олі Манько та Макса Узла про Світязь.

Цілющу воду зі Світязю возили у бочках німецьким панночкам: тревел-блогери розповіли таємниці озера (фото, відео) 

«Світязь — найглибше природне озеро України та найбільше озеро Волині. Входить до комплексу Шацьких озер, що налічує більш як З0 водойм.

Світязь іноді може нагадувати море. У деяких місцях і справді не видно іншого берега. А у вітряну погоду тут здіймаються півтораметрові хвилі.

Унікальність озера у його воді, насиченій сріблом і гліцерином. Після купання шкіра шовковиста, ніби кремом змащена. Цю воду використовують у косметичних і лікувальних цілях. Кажуть, із нею швидше загоюються рани», – розповідають вони на сторінках книжки.

За легендою, у давні часи воду зі Світязя набирали у великі бочки та доправляли панночкам до Німеччини, щоб ті приймали ванни.

Цілющу воду зі Світязю возили у бочках німецьким панночкам: тревел-блогери розповіли таємниці озера (фото, відео) 

Ще одна цікавинка Світязя – це острів посеред водойми.

«Добратися до нього можна лише човном, що ми і зробили. Гребли від берега аж 45 хвилин і ледь не потрапили серед озера у грозу. Пощастило, що вона пройшла повз.

Острів простягається майже на сім гектарів, Тут облагородили стежку, тому можна із задоволенням прогулятись і поспостерігати за птахами, які гніздяться тут – це баклани та сірі чаплі. На кожному дереві — з десяток гнізд. Та місце цікаве не лише орнітологам, а й мандрівникам. Адже воно вабить своїми легендами та містикою. Нам вдалося відчути себе робінзонами, адже потрапили на острів лише вдвох. Крім нас, тут були тільки птахи та звірі. Відчуття дуже цікаві та навіть трішки моторошні», – йдеться у книжці.

Цілющу воду зі Світязю возили у бочках німецьким панночкам: тревел-блогери розповіли таємниці озера (фото, відео)

Крім того, у розділі «10 затишних міст для мандрівки» є і Луцьк з переліком того, що обов'язково треба зробити туристам, приїхавши до міста.

Книгу процитовано з дозволу авторів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Надрукувати
мітки:
коментарів