В Україні вперше за два роки знизились ціни: які продукти здешевшали

В Україні зафіксували зниження споживчих цін у липні вперше за останні два роки.
Ціни зменшилися на 0,2% порівняно з червнем. Одночасно сповільнилася річна інфляція – з 14,3% у червні до 14,1% у липні, пише «ТСН».
Найпомітніше подешевшали харчові продукти та безалкогольні напої – на 1,1%. Зокрема, ціни на овочі впали на 23,9%, а цукор знизився на 2,8%. Також спостерігалося здешевлення одягу та взуття – на 4,6%.
Втім, деякі товари навпаки подорожчали. Алкогольні напої та тютюнові вироби зросли в ціні на 1,8%, що пов’язано з підвищенням вартості тютюнової продукції на 2,6%.
Попри зниження окремих позицій у липні, в річному вимірі продукти все ще значно подорожчали – в середньому на 22,6%.
Найбільше зросли ціни на яйця (на 82,4%), фрукти (на 52,1%), соняшникову олію (на 30,4%), масло (на 27,8%), м’ясо (на 24,2%) і молоко (на 20,3%). Єдиним продуктом, що подешевшав у річному вимірі, залишився цукор – мінус 5,4%.
Крім продуктів, відчутно зросла вартість послуг: зв’язок подорожчав на 15,1%, послуги ресторанів та готелів – на 15%, охорони здоров’я – на 12,3%, освіти – на 12,1%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
На сайті використовуються файли cookie. Для згоди, будь ласка, натисніть «Прийняти». Докладну інформацію можна знайти на сторінці Політика конфіденційності.