Конкурсні бали для вступу до ВНЗ стали нижчими: що каже МОН

У Міністерстві освіти і науки України відреагували на інформацію про те, що конкурсні бали для вступу у вищі навчальні заклади у 2025 році стали нижчими через нібито слабкіші результати національного мультипредметного тесту (НМТ) і «неефективну» систему коефіцієнтів.
На своїй фейсбук-сторінці міністерство назвало справжню причину, – пише УНІАН.
Зазначається, що конкурсні бали для вступу стали нижчими через іншу форму їхнього розрахунку, яку запровадили саме у 2025 році. У МОН наголосили, що ця зміна покликана мотивувати абітурієнтів складати НМТ із профільних предметів для обраної спеціальності.
«У попередні роки вступники могли отримувати високі конкурсні бали за непрофільні дисципліни, що не завжди відповідало освітнім програмам, які вони обирали. Вступити можна було на будь-яку спеціальність із будь-яким вибірковим предметом. З 2025 року враховується спорідненість спеціальності та вибіркового предмета НМТ», – ідеться в повідомленні.
У МОН пояснили, що, наприклад, для спеціальності «Менеджмент» географія має більшу вагу, ніж біологія або українська література. Відповідно, якщо абітурієнт вступає на непрофільний для обраної спеціальності предмет НМТ, то його загальний конкурсний бал буде меншим.
«Це не помилка системи, а запланована зміна, спрямована на коректний розподіл абітурієнтів відповідно до їхньої професійної орієнтації», – додали в МОН.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
На сайті використовуються файли cookie. Для згоди, будь ласка, натисніть «Прийняти». Докладну інформацію можна знайти на сторінці Політика конфіденційності.