У Луцьку розповіли, як ОСББ купити індивідуальні лічильники газу

У Луцьку розповіли, що для механізму співфінансування встановлення індивідуальних лічильників обліку газу варто вносити зміни до інвестиційних програм "облгазів".
На словах ОСББ є пріоритетом державної політики, але в результаті на заваді термомодернізації стоїть ряд проблем. Про це сказала координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко 19 червня під час прес-брифінгу.
Вона зупинилась на двох основних проблемах: відшкодуванні пільг та субсидій та встановленні загальнобудинкових приладів обліку газу.
"Близько року часу ведуться дискусії між співвласниками ОСББ, НКРЕКП, урядом, "облгазами" про те, що неправильною є політика встановлення загальнобудинкових приладів газу. Адже кожне домогосподарство використовує газ по-різному. А в кінцевому результаті всі заплатять однаково", - сказала Тетяна Бойко.
За її словами, із самого початку правильним був варіант встановлювати індивідуальні прилади обліку газу. Правильно було б, якщо б газороподільче підприємство мало провести консультації з громадою міста, вирішити ці питання і питання з маркою лічильника.
"Бо якщо мешканці мовчать, то всім встановлюють лічильники пов'язані з компанією олігарха Дмитра Фірташа", - зауважила Тетяна Бойко.
Вона розповіла і про механізм співфінансуваня коли співвласники за свій рахунок вибирають і купують сертифікований лічильник, а "облгаз" за ту інвестиційну складову не встановлює загальнобудинковий лічильник, а використовує ці гроші на монтаж індивідуального лічильника. Однак, для реалізації такого механізму в життя варто спочатку вносити зміни до інвестпрограми ліцензіатів (облгазів).
"Волиньгаз" переконує, що вже направляли відповідне звернення щодо зміни інвестпрограми до НКРЕКП, але вони не погодили", - сказала Тетяна Бойко.
Вона зауважила, що без масових заходів, без виходів на вулицю державні мужі не будуть готові до внесення змін.
"Будемо звертатись на рівень Прем'єр-міністра, бо те, що відбувається сьогодні не підходить нікому", - сказала Тетяна Бойко.
Щодо відшкодування субсидій, то за словами Тетяни Бойко, держава неправильно розрахувала обсяг необхідних субсидій, а коштів на це об'єктивно немає.
Мінфін готує зміни до держбюджету на 15 мільярдів, а засідання уряду буде в середу на якому, можливо, розглянуть це питання, яке потім піде на голосування до Верховної Ради.
"Влада хоче замовчати цю проблему, тому варто про неї нам не мовчати і масово повідомляти про це", - сказала Тетяна Бойко.
Юлія Сабатюк сказала що 26 червня на 11:00 в центрі енергоефективності запросять працівників ЗМІ, зберуть людей з всіх ОСББ і знімуть відеоролик-звернення до уряду про виконання їхніх зобов'язань щодо відшкодування пільг та субсидій.
На сайті використовуються файли cookie. Для згоди, будь ласка, натисніть «Прийняти». Докладну інформацію можна знайти на сторінці Політика конфіденційності.